Kategorie

Egzaminy DELE i SIELE

Egzaminy DELE i SIELE

Egzaminy DELE to jedne z najbardziej cenionych testów językowych na świecie, pozwalające na potwierdzenie znajomości języka hiszpańskiego jako obcego na poziomach zaawansowania od A1 do C2, Espańol como lengua extranjera. Rośnie także zainteresowanie egzaminami SIELE, które oferują certyfikaty potwierdzające znajomość języka hiszpańskiego na poziomie międzynarodowym.

Egzaminy DELE

Egzaminy DELE dzielą się na egzaminy dla dorosłych i młodzieży (11-17 lat) DELE escolar. Materiały przygotowujące do zdania tych egzaminów są  wydane w formie książek, zbiorów testów, nagrań audio na CD, do ściągnięcia z platformy wydawnictwa lub do przygotowywania się online.                                                                                                                                    

Testy przygotowujące do egzaminów hiszpańskiego DELE zostały opracowane przez metodyków hiszpańskich, współpracowników bądź nauczycieli Instytutu Cervantesa, osoby przeprowadzające te egzaminy lub autorów materiałów dydaktycznych, specjalizujących się w nauczaniu języka hiszpańskiego jako obcego (Ele). 

Możemy je podzielić na kilka rodzajów materiałów egzaminacyjnych przygotowujących do zdobycia certyfikatu DELE. 

Mamy więc dyplomy DELE A1, DELE A2, DELE B1, DELE B2, DELE C1 I DELE C2.

Najbardziej podstawową publikacją jest najpopularniejsza seria testów, wydawana i aktualizowana przez hiszpańskie wydawnictwo EDELSA Preparación al DELE od A1 do C2.T worzą ją zbiory testów na poszczególnych poziomach zaawansowania z nagraniami audio na CD bądź plikami do pobrania ze strony wydawnictwa. Jest też klucz z transkrypcjami nagrań i odpowiedziami do pytań z komentarzami.

Kolejna seria EDELSY to Especial DELE od A2 do B2, która poza wersją drukowana jest dostępna online. Prezentuje nie tylko same testy, ale omawia najczęściej popełniane błędy i udziela praktycznych wskazówek.

Wydawnictwo Sgel opublikowało serię testów Objetivo DELE na poziomach od A1 do C1. Oprócz testów na każdym poziomie publikuje cały dział praktycznych wskazówek dotyczących egzaminu i klucz do  zadań z krótkim wyjaśnieniem  odpowiedzi. 

Wydawnictwo EnClave wydało serię ¡Dale Al DELE! na poziomach zaawansowania od A1 do C1. Każdy poziom zawiera nagrania MP 3 i ich transkrypcje, rozwiązania testów z komentarzami i arkusze do samooceny oraz strategie wykonywania poleceń egzaminacyjnych.

Egzaminy SIELE

Certyfikaty SIELE, Sistema Internacional de Evaluación de la Lengua Espańola, są mniej znanym egzaminem sprawdzającym znajomość języka hiszpańskiego jako obcego. Edelsa wydała jeden zbiór testów Preparación al SIELE.

Aktywne filtry

Preparación al SIELE A1-C1

Preparación al SIELE to pierwszy podręcznik przygotowujący do egzaminów SIELE

SIELE jest egzaminem wielopoziomowym, certyfikującym poziom znajomości języka hiszpańskiego.

Przeprowadza go Instytut Cervantesa. Składa się z 6 modułów: SIELE Global, S1, S2, S3, S4 i S5. Można go zdawać jako całość lub zadawać tylko poszczególne części. 

Opublikowano też wersję cyfrową Preparación al SIELE DIGITAL

Cena 129,00 zł

Objetivo DELE B1 Nueva edición

Objetivo DELE B1 Preparación para el DELE B1 to trzeci podręcznik z serii Objetivo DELE składającej się z pięciu poziomów, odpowiadających poziomom znajomości języka hiszpańskiego jako obcego A1, A2, B1, B2, C1 oraz Escolar A2-B1.

Jest to podręcznik dla uczących się języka hiszpańskiego jako obcego, którzy chcą przystąpić do egzaminu organizowanego przez Instytut Cervantesa, aby uzyskać Diploma de Español como Lengua Extranjera DELE B1.

Cena 111,00 zł

Objetivo DELE A2 Nueva edición

Objetivo DELE A2 Preparación para el DELE A2 to drugi podręcznik z serii Objetivo DELE składającej się z pięciu poziomów, odpowiadających poziomom znajomości języka hiszpańskiego jako obcego A1, A2, B1, B2, C1 oraz Escolar A2-B1.

Jest to podręcznik dla uczących się języka hiszpańskiego jako obcego, którzy chcą przystąpić do egzaminu organizowanego przez Instytut Cervantesa, aby uzyskać Diploma de Español como Lengua Extranjera DELE A2.

Cena 111,00 zł

Gramática escolar A1-A2

Gramática escolar A1- A2 to gramatyka języka hiszpańskiego napisana dla młodzieży szkolnej. Może być wykorzystana do pracy zarówno w grupie w klasie, jak i samodzielnie przez ucznia. 

Została pomyślana jako pomoc w przygotowaniu młodzieży w wieku 11-15 lat do egzaminów DELE Escolar.

Cena 115,00 zł

Preparación al SIELE DIGITAL

Preparación al SIELE DIGITAL to pierwszy podręcznik przygotowujący do egzaminów SIELE

SIELE jest egzaminem wielopoziomowym, certyfikującym poziom znajomości języka hiszpańskiego.

Cena 94,90 zł

Preparación al DELE escolar...

Preparación al DELE escolar A1 Alumno to podręcznik przygotowujący do egzaminów DELE na poziomie A1 uczniów w wieku między 11 a 17 lat. 

Jest on pierwszym z serii składającej się z Preparación al DELE escolar A1 Alumno  i Preparación al DELE escolar A2/B1 Alumno. 

Do każdego podręcznika ucznia opublikowano Preparación al DELE escolar Claves.

Opublikowano też wersję cyfrową Preparación al DELE escolar A1 Alumno DIGITAL

Cena 95,00 zł

Objetivo DELE B2...

Objetivo DELE B2 Preparación para el DELE B2 to czwarty podręcznik z serii Objetivo DELE składającej się z pięciu poziomów, odpowiadających poziomom znajomości języka hiszpańskiego jako obcego A1, A2, B1, B2, C1 oraz Escolar A2-B1.

Jest to podręcznik dla uczących się języka hiszpańskiego jako obcego, którzy chcą przystąpić do egzaminu organizowanego przez Instytut Cervantesa, aby uzyskać Diploma de Español como Lengua Extranjera DELE B2

Cena 111,00 zł

Especial DELE B2 + audio...

Especial DELE B2 Curso completo Preparación al examen to podręcznik przygotowującdo egzaminu DELE na poziomie B2

Opublikowano też wersję cyfrową Especial DELE B2 Curso completo DIGITAL

Especial DELE Curso completo Preparación al examen jest serią testów egzaminacyjnych DELE wydana przez Edelsę. Podobnie jak Preparación al DELE składa się z dwóch książek; Especial DELE B2 Curso completo Preparación al examen Alumno i Transcripciones y respuestas explicadas.Ta seria przeznaczona jest na intensywne kursy przygotowujące do egzaminów tylko na trzech poziomach zaawansowania A2, B1 i B2.

Cena 135,00 zł