Kategorie

Gastronomia

Gastronomia hiszpańska - książki ukazujące smaki i zapachy goszczące w kuchniach na Półwyspie Iberyjskim

Nauka języka hiszpańskiego to nie tylko nauka aspektów typowo językowych. Hiszpania to kraj o bogatej kulturze kulinarnej, która odzwierciedla różnorodność jej poszczególnych regionów. Od północnego wybrzeża, gdzie królują świeże ryby i owoce morza, po południe, gdzie dominują potrawy mięsne i warzywa, hiszpańska kuchnia ma coś do zaoferowania każdemu.

W naszej księgarni w  kategorii Gastronomia znajdziesz pozycje, które nie tylko zabiorą Cię w kulinarną podróż po Hiszpanii, ale również językową. Są to bowiem książki po hiszpańsku, bogato ilustrowane. Dzięki nim będziesz się mógł dowiedzieć więcej o najwybitniejszych hiszpańskich szefach kuchni, poznać ich drogę do spełnienia marzeń, przepisy na sukces, ale również i pyszne dania!

Książki, które oferujemy publikowane są przez wydawnictwo Montagud Editores, które od 1906 roku koncentruje się wyłącznie na książkach z zakresu gastronomii. Proponujemy książki zajmujące się tematami związanymi z szefami kuchni i ich wyrobami cukierniczymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do odkrywania sekretów hiszpańskiej kuchni!

Książki z gastronomii hiszpańskiej - wyroby cukiernicze

To książki najlepszych i najpopularniejszych cukierników. Pokazują ich twórczość, warsztaty i sposób rozumienia rzemiosła. Zawierają też przepisy, aby można było samodzielnie odtworzyć niezwykłe pyszności. To świetne pozycje dla wszystkich miłośników książek kucharskich. W naszej księgarni możesz sprawdzić następującą pozycję:

Chocolate Fusión Frédéric Bau.

Autorzy tych pysznych dań- szefowie kuchni

To książki najlepszych hiszpańskich szefów kuchni, którzy osiągnęli światową sławę. Skupiają się na twórczości szefów, ich restauracjach i sposobie rozumienia gastronomii.  W książkach znajdziemy też autorskie przepisy, które będą przydatne zarówno dla początkujących, którzy chcą nauczyć się podstaw hiszpańskiej kuchni, jak i dla doświadczonych kucharzy, którzy poszukują nowych inspiracji. Sporo z nas przed przygotowaniem jakiejś nowości w kuchni sprawdza recenzje i opinie dotyczące danego dania. Czy może być lepsze  potwierdzenie smaku niż oceny tysiąca zadowolonych klientów i otrzymane gwiazdy Michelina?  Gotowanie z przepisów autorstwa tak słynnych osób z pewnością będzie prawdziwą przyjemnością! W naszej księgarni dostępne są następujące publikacje:

Noor Paco Morales,

El libro verde,

Casa Solla Pepe Solla,

Irreductible Diego Guerrero,

Miramar Paco Pérez.

Aktywne filtry

El Libro verde

El Libro verde to książka zawierająca 115 przepisów roślinnych stworzonych przez najlepszych hiszpańskich szefów kuchni.

Cena 290,00 zł

Miramar Paco Pérez

Miramar Paco Pérez to książka jednego z najwybitniejszych szefów kuchni na świecie. Dokładnie analizuje jakie kreacje szefa kuchni były najbardziej znaczące w ciągu dziesięcioleci pracy.

Cena 210,00 zł

Casa Solla Pepe Solla

Casa Solla autorstwa Pepe Solla to dzieło, które przedstawia podróż przez smaki Galicji, regionu północno-zachodniej Hiszpanii, w którym znajduje się wyjątkowa restauracja.

Cena 254,00 zł

Irreductible Diego Guerrero

Irreductible Diego Guerrera to książka, która ujawnia klucze do marzenia Diega Guerreo, które urzeczywistniło jako coś więcej niż niekwestionowany sukces jego restauracji DSTAge w Madrycie. Dodatkowo zawiera kolekcję przepisów tego wybitnego szefa kuchni.

Cena 273,00 zł

Noor Paco Morales

Noor to pierwsza książka, w której Paco Morales odkrywa sekrety NOOR - gastrokulturowego projektu, który wykracza daleko poza status restauracji.

Cena 398,00 zł

Chocolate Fusión Frédéric Bau

Chocolate Fusión autorstwa Frédérica Bau to książka, w której po raz pierwszy w historii książek kucharskich, czekolada pojawia się jako prawdziwy bohater potraw. Nie mówimy o deserach, tylko o słonej kuchni. Nie jest to już „dotyk” do teksturowania sosu, ale produkt w całej okazałości, gwiazda potrawy, z której buduje się nowy świat aromatów i smaków w udanym połączeniu z mięsem, rybami i innymi produktami.

Cena 225,00 zł