Kategorie

Książki perifrasis verbales

Peryfrazy werbalne w języku hiszpańskim

Perífrasis verbales są powszechnie stosowane w języku hiszpańskim. To ważny element konstrukcji gramatycznych tego języka. Używa się ich jako zamienniki pojedynczych czasowników, aby wyrazić tę samą ideę w bardziej rozbudowany sposób. Są to kombinacje dwóch lub więcej czasowników, które wyrażają daną myśl tylko wtedy, gdy występują obok siebie. Peryfrazy mogą stanowić problem dla osób uczących się języka. Jednak dzięki dobrej książce dotyczącej tego zagadnienia oraz poświęceniu mu odpowiedniej uwagi możemy je zrozumieć.

Perífrasis verbales - książki o peryfrazach werbalnych

Pierwsza pozycja o tej tematyce to książka wydawnictwa Edelsa. Uso de las perífrasis verbales Alumno przeznaczone jest dla osób na poziomie B i C znajomości języka hiszpańskiego. Każdy z 9 rozdziałów skupia się na innej peryfrazie i zawiera liczne przykłady użycia oraz ćwiczenia tak, aby wyczerpująco omówić to zagadnienie.  Klucz rozwiązań został wydany w osobnej publikacji- Uso de las perífrasis verbales Clave i jest dostępny na stronie naszej księgarni. Seria do której należy ta książka to Uso de los verbos, na którą składają się

  • Uso de las perífrasis verbales,
  • Uso de los pasados
  • Uso del Indicativo y del Subjuntivo.

Klucze do dwóch pozostałych pozycji można pobrać ze strony wydawnictwa. 

Kolejna publikacja to Perífrasis verbales en contraste od wydawnictwa Arco Libros. Licząca 156 stron książka w wygodnej, miękkiej oprawie prezentuje inne niż dotychczas spojrzenie na peryfrazy werbalne. Autorzy zastosowali metodę porównawczą i przedstawili dane dotyczące języka hiszpańskiego oraz niezwiązanych typologicznie i pokrewnych języków. Dodatkowo na końcu Perífrasis verbales en contraste znajduje się szereg ćwiczeń, dzięki którym możliwe jest sprawdzenie zdobytej w toku pracy z książką wiedzy. Część z nich to ćwiczenia interaktywne, do których zrealizowania potrzebna jest praca z bazami danych dostępnymi w Internecie.

Jaką książkę do nauki peryfraz werbalnych wybrać?

Jako księgarnia specjalizująca się w sprzedaży materiałów do nauki języków obcych, zdajemy sobie sprawę, że nauka języka hiszpańskiego może być zadaniem wymagającym zaangażowania i determinacji. Wiemy, że nie jest łatwo poznać wszystkie zawiłości języka obcego. W przypadku Państwa wątpliwości chętnie podzielimy się naszym bogatym, 30-letnim doświadczeniem w doradzaniu najlepszych materiałów do nauki. 

Aktywne filtry

Uso de las perífrasis...

Uso de las perífrasis verbales Alumno należy do serii Uso de los verbos, poruszającej zagadnienia związane z czasownikami hiszpańskimi, które sprawiają problemy w nauce języka hiszpańskiego jako obcego.

Uso de las perífrasis verbales Alumno jest opracowane dla osób na poziomie  B i C znajomości języka hiszpańskiego. Składa się z 9 rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innej peryfrazie i zawiera liczne przykłady użycia i ćwiczenia.

Cena 93,00 zł

Uso de las perífrasis...

Uso de las perífrasis verbales Clave to klucz do Uso de las perífrasis verbales Alumno. Należy do serii Uso de los verbos, poruszającej zagadnienia związane z czasownikami hiszpańskimi, które sprawiają problemy w nauce języka hiszpańskiego jako obcego.

Cena 34,00 zł

Perifrasis verbales en...

Perifrasis verbales en contraste to publikacja, której celem jest spojrzenie na peryfrazy werbalne w inny sposób niż dotychczas z perspektywy porównawczej. Pokazuje dane dotyczące j. hiszpańskiego i języków powiązanych i niepowiązanych typologicznie. Poza tym książka proponuje serie ćwiczeń z których wiele wymaga konsultacji z danymi z Internetu.

Cena 94,50 zł