Książki do nauki hiszpańskiego

Podręczniki do nauki języka hiszpańskiego

Podręczniki do nauki języka hiszpańskiego to pierwsza myśl po podjęciu decyzji o nauce języka. Jeżeli zamierzamy sami zacząć uczyć się języka to mamy problem z wyborem widząc półki pełne książek obiecujących szybkie efekty.

Niestety nie ma jednego najlepszego podręcznika do nauki hiszpańskiego. Każdy musi znaleźć go dla siebie. Ale są kryteria, które pomogą w wyborze.

Dopiero po ich analizie powinniśmy podejmować decyzję aby wybrać taki, który pomoże nam w nauce i będzie motywował do postępów. 

Bogaty ich wybór oferuje nasza internetowa księgarnia hiszpańska.

Jakie są rodzaje książek do nauki języka hiszpańskiego?

Pierwsze kryterium to wiek: nauka języka jest kilkuletnim procesem i w zależności od wieku ucznia mamy różne metody dydaktyczne. 

Rodzaje podręczników ze względu na wiek uczniów:

 • książki dla kilkuletnich dzieci, które jeszcze nie piszą ani nie czytają

 • książki dla dzieci w pierwszych latach szkoły podstawowej

 • podręczników dla nastoletnich uczniów, którzy często decydują się zdawać maturę czy certyfikaty DELE lub SIELE

 • książki dla dorosłych zaczynających uczyć się języka hiszpańskiego

Następnym kryterium jest poziom zaawansowania ucznia

Rodzaje podręczników ze względu na poziom znajomości języka:

 • podręczniki dla początkujących A1-A2

 • książki dla średnio zaawansowanych B1-B2

 • podręczniki dla zaawansowanych C1-C2

Rodzaje podręczników ze względu na cel nauki hiszpańskiego:

 • turystyka i hotelarstwo

 • prawnicze

 • biznesowe

 • medyczne

Kolejne kryterium to sposób nauki języka hiszpańskiego. 

Rodzaje podręczników do hiszpańskiego w zależności od sposobu nauki:

 • nauka w grupie w szkole językowej to podręcznik opracowany z myślą o wspólnych zadaniach i ćwiczeniach jak na przykład Nuevo espańol en marcha

 • nauka w grupie w szkole językowej online to interaktywny podręcznik jak na przykład Que guay!

 • nauka indywidualna z nauczycielem czy w klasie czy online to podręcznik przeznaczony na nauki One-to-one jak A medida.

 • samodzielna nauka języka hiszpańskiego online z wykorzystaniem kursu 

 • samodzielna nauka języka hiszpańskiego z podręcznikiem przygotowanym dla takich osób jak na przykład Nuevo espańol 2000.

Budowa książek do nauki języka hiszpańskiego:

 • Libro del alumno: podręcznik ucznia zazwyczaj składa się z modułów. Każdy z nich zawiera słownictwo z innej dziedziny oraz zróżnicowane konstrukcje gramatyczne.
 • Cuaderno de actividades bądź cuaderno de ejerciciostozeszyt ucznia ze zbiorem ćwiczeń i zadań utrwalających materiał z podręcznika ucznia. Często dołączone są do niego rozwiązania zadań, słowniczki bądź transkrypcje nagrań.
 • Audio: materiał dźwiękowy nagranyprzez profesjonalnych lektorów z krajów hispanojęzycznych na różnych nośnikach: CD, MP3 dołączony gratis do książki
 • Libro del profesor: książka z materiałami i poradami dla nauczyciela

 • Videos: filmy związane z tematyką podręcznika
 • Licencja cyfrowa: dostęp do podręcznika online i offline, interaktywnych ćwiczeń i dodatkowych spersonalizowanych materiałów, egzaminów DELE i testów poziomujących.

 Dodatkowe materiały dydaktyczne:

Poza podręcznikami do nauki języka potrzebujemy;

 • zbiór czasowników z odmianami w tabelach

 • słowników językowych; synonimów, hiszpańsko-hiszpańskich

 • gramatyk i ćwiczeń na odpowiednim poziomie zaawansowania

 • lektur uproszczonych z ćwiczeniami do poszerzania słownictwa, poznawania literatury, historii, geografii i kultury hispanojęzycznej 

Aktywne filtry

Colega vuelve 2. Guía...

Colega vuelve 2. Guía didáctica DIGITAL A1.2 to podręcznik dla nauczyciela drugiej części uaktualnionej wersji podręcznika dla dzieci Colega. Jest on dostępny tylko w wersji cyfrowej.

Cena 78,00 zł

Submarino 3 Alumno +...

Submarino 3 Libro del alumno+cuaderno de actividades Pack to czwarty poziom zaawansowania z serii Submarino. Przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego. 

Składa się z zestawu: Submarino 3 Libro del alumno, podręcznik ucznia i Submarino 3 Cuaderno de actividades, zeszyt ćwiczeń. Dla nauczyciela jest Submarino 3 Guia didacticaWersja cyfrowa kosztuje 113,00 zł.

Cena 128,00 zł

Compañeros 2 A2 Guía...

Compañeros 2 A2 Guía didáctica Nueva edición to podręcznik dla nauczyciela na poziomie zaawansowania A2. Oprócz wskazówek do pracy z tą metodą zawiera dodatkowe ćwiczenia i zadania, listę rozwiązań i odpowiedzi z ćwiczeń w podręczniku ucznia i zeszycie ćwiczeń na tym poziomie, egzaminów do kserowania (na specjalnym, grubszym papierze) oraz propozycje pracy z video do podręcznika.

Compañeros Nueva edición +  licencia digital to drugie wydanie jednego z najlepszych podręczników do języka hiszpańskiego dla młodzieży w wieku 11-15 lat.

Cena 112,00 zł

Colega 2 Cuaderno de...

Colega 2 Cuaderno de ejercicios jest zeszytem ćwiczeń do podręcznika Colega 2 Alumno. Ma taki sam uklad jak podręcznik. Jest podzielony na sześć części. Każda z nich zawiera cztery lekcje umieszczone na podwójnej stronie. Ostatnia podwójna strona to ćwiczenia powtórkowe.

Zalety metody Colega:

 • bajki jako metoda nauki mówienia po hiszpańsku

 • zajęcia manualne rozwijające zdolności plastyczne dzieci

 • systematyczna praca nad gramatyką i odmianami czasowników

Korzyści z nauki z Colega:

 • praca nad wszystkimi kompetencjami językowymi 

 • skupienie się nad rozumieniem ze słuchu i wypowiedziami dzieci

Cena 58,00 zł

Nuevo Español en marcha 4...

Nuevo Español en marcha to nowa wersja podręcznika do nauki języka hiszpańskiego jako obcego dla młodzieży i dorosłych wydanego przez SGEL. Wydany w milionach egzemplarzy, z wersją niemiecko i meksykańskojęzyczną pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się podręczników.

Obejmuje cztery poziomy zaawansowania A1, A2, B1 i B2.

Nuevo Español en marcha 4 B2 Ejercicios + CD to zeszyt ćwiczeń do podręcznika ucznia na poziomie zaawansowania B2.

Cena 77,00 zł

Uso de las perífrasis...

Uso de las perífrasis verbales Alumno należy do serii Uso de los verbos, poruszającej zagadnienia związane z czasownikami hiszpańskimi, które sprawiają problemy w nauce języka hiszpańskiego jako obcego.

Uso de las perífrasis verbales Alumno jest opracowane dla osób na poziomie  B i C znajomości języka hiszpańskiego. Składa się z 9 rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innej peryfrazie i zawiera liczne przykłady użycia i ćwiczenia.

Cena 93,00 zł

Colega vuelve 1. Guía...

Colega vuelve 1. Guía didáctica DIGITAL A1.1 to podręcznik dla nauczyciela pierwszej części uaktualnionej wersji podręcznika dla dzieci Colega. Jest on dostępny tylko w wersji cyfrowej.

Cena 78,00 zł

Compañeros 1 A1 Guía...

Compañeros 1 A1 Guía didáctica Nueva edición to podręcznik dla nauczyciela na poziomie zaawansowania A1. Oprócz wskazówek do pracy z tą metodą zawiera dodatkowe ćwiczenia i zadania, listę rozwiązań i odpowiedzi z ćwiczeń w podręczniku ucznia i zeszycie ćwiczeń na tym poziomie, egzaminów do kserowania (na specjalnym, grubszym papierze) oraz propozycje pracy z video do podręcznika.

Compañeros Nueva edición +  licencia digital to drugie wydanie jednego z najlepszych podręczników do języka hiszpańskiego dla młodzieży w wieku 11-15 lat.

Cena 108,70 zł

Submarino 2 Guía didáctica

Submarino 2 Guía didáctica jest podręcznikiem dla nauczyciela do trzeciego poziomu z serii Submarino. Przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego.

Zawiera wskazówki dydaktyczne dotyczące pracy z dziećmi. 

Każdy poziom Submarino składa się z 6 jednostek tematycznych. Są one bezpośrednio związane z tym, co mają dzieci w ich bezpośrednim otoczeniu. Czyli przyjaciółmi, klasą, ubraniami, ciałem, zwierzętami i rodziną. 

Każda jednostka ma 5 lekcji.

Cena 91,00 zł

Caperucita roja + audio...

Caperucita roja+audio to bajka z serii klasycznych bajek. Cuentos de siempre bilingües są do czytania lub posłuchania w dwóch językach: hiszpańskim i angielskim.

Czy chcesz wiedzieć, jak wymówić niektóre słowa? Nauczysz się dwóch języków, bawiąc się starymi opowieściami. Propozycja nie tylko dla nauczycieli, ale i dla rodziców małych dzieci, a także starszych osób uczących się tych języków.

Cena 48,50 zł

Colega 3 Cuaderno de...

Colega 3 Cuderno de ejercicios jest zeszytem ćwiczeń do podręcznika Colega 3 Alumno. Ma taki sam uklad jak podręcznik. Jest podzielony na sześć części.

Każda z nich zawiera cztery lekcje umieszczone na podwójnej stronie. Ostatnia podwójna strona to ćwiczenia powtórkowe.

Cena 63,00 zł

Uso de las perífrasis...

Uso de las perífrasis verbales Clave to klucz do Uso de las perífrasis verbales Alumno. Należy do serii Uso de los verbos, poruszającej zagadnienia związane z czasownikami hiszpańskimi, które sprawiają problemy w nauce języka hiszpańskiego jako obcego.

Cena 34,00 zł