Kategorie

Książki hiszpańskie poziom C1-C2

Lektury po hiszpańsku Poziom C1-C2

Zaawansowane lektury w języku hiszpańskim są na poziomie C1-C2. Są opracowane dla nastolatków i osób dorosłych. Ich tematyka to uproszczone wersje literatury hiszpańskiej, teksty nawiązujące do historii lub kultury hiszpańskiej. Są to "novelas negras" czyli hiszpańskie kryminały z ćwiczeniami. I taka jest seria Edelsy Para que leas. Część z nich, jak seria Anaya Audio clásicos adaptados ma dołączone do tekstu nagrania audio. A Seria Andar.es National Geographic płytki DVD. Na tym poziomie zaawansowania znajdziemy słowniki w kilku językach angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim czy portugalskim. Umieszczono też uwagi i objaśnienia dotyczące słownictwa i kontekstu historycznego oraz kulturowego. Dołączone są też ćwiczenia gramatyczne z kluczem.

Lektury dla młodzieży 16+ oraz dla dorosłych

Edelsa:

Para que leas Do de pecho, Congreso en Granada

Un paseo por la historia Un misionero en las Colonias, Vivir en el Escorial, Un pintor de Corte, Un inventor en la Guerra Civil espańol

Anaya:

Audio clásicos adaptados: La Celestina, El Quijote

SGEL:

Andar.es National Geographic Calamares gigantes + DVD

Historias que pasan: Ventanas abiertas

Historias breves para leer Superior

Enclave:

Lecturas graduadas Adultos Don Quijote de la Mancha

Aktywne filtry

Málaga, cuaderno de viaje...

Málaga, cuaderno de viaje to książka o fascynującym mieście, które ostatnio stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych na Półwyspie Iberyjskim.

Malaga fascynuje dzięki swojemu dynamizmowi i promowaniu kultury. Fenicjanie, Rzymianie, Arabowie, chrześcijanie, wszyscy, którzy przeszli przez Malagę, pozostawili swoje ślady w Rajskim Mieście.

Cena 80,80 zł

Músicas de Nueva York...

Músicas de Nueva York to książka, która proponuje inny sposób zwiedzania Nowego Yorku niż do tej pory. Prowadzi nas poprzez mityczne miejsca związane z muzyką. 

I tak otrzymujemy fascynującą mieszankę stylów i brzmień. I oryginalne spojrzenie na Nowy York

Dla miłośników muzyki, Nowego Yorku i hiszpańskiego. Jej autorem jest Rafael Lamas, dyrygent, pianista i profesor literatury i teorii kultury na Uniwersytecie Fordham w Centrum Lincolna w Nowym Yorku.

Cena 75,60 zł

Don Quijote de la Mancha C1...

Don Quijote de la Mancha C1 to lektura dla osób dorosłych uczących się języka hiszpańskiego jako obcego na poziomie zaawansowania C1

Należy do serii Lecturas Adultos Nueva edición, obejmującej lektury na poziomie od A1 do C1. Zrozumienie tekstu ułatwiają ilustracje, uwagi na dole strony i słownik na końcu książki. Zawiera też ćwiczenia pomagające przyswoić leksykę i składnię tekstu. 

Cena 90,00 zł

Espionaje industrial C1...

Espionaje industrial C1 to lektura dla osób dorosłych uczących się języka hiszpańskiego jako obcego na poziomie zaawansowania C1.

Należy do serii Lecturas Adultosobejmującej lektury na poziomie od A1 do C1Zrozumienie tekstu ułatwiają ilustracje, uwagi na dole strony i słownik na końcu książki. Zawiera też ćwiczenia pomagające przyswoić leksykę i składnię tekstu.

Cena 60,00 zł

El juicio C1 Lecturas Adultos

El juicio C1 to lektura dla osób dorosłych uczących się języka hiszpańskiego jako obcego na poziomie zaawansowania C1.

Należy do serii Lecturas Adultosobejmującej lektury na poziomie od A1 do C1Zrozumienie tekstu ułatwiają ilustracje, uwagi na dole strony i słownik na końcu książki. Zawiera też ćwiczenia pomagające przyswoić leksykę i składnię tekstu. 

Cena 60,00 zł

La Celestina C1-C2 + CD...

La Celestina C1-C2 Audio clásicos adaptados to pozycja z całej serii Los clásicos en tu nivel.

Obejmuje wszystkie poziomy od A2 do C2 i dzięki uwagom leksykalnym i kulturowym oprócz nauki języka hiszpańskiego oferuje duży zasób wiedzy dotyczącej historii literatury hiszpańskiej.

Cena 79,00 zł

Relatos de amor y desamor...

Relatos de amor y desamor B-C + CD to audiobook i drukowana książka z serii Colección Bisagra. Każda pozycja z tej serii przedstawia wybór 5 opowiadań, nagrania audio na CD i zbiór ćwiczeń w pdf, przygotowujących do DELE Intermedio i Superior w jednym pudełku.

Cena 103,00 zł

La vuelta al mundo en 80...

La vuelta al mundo en 80 días B2 to pozycja z listy lektur w języku hiszpańskim dla młodzieży na poziomie zaawansowania B2.

Phileas Fogg, un hombre con una vida rutinaria, se embarca de la noche a la mañana en una de las aventuras más fascinantes que se puedan imaginar: dispone de 80 días para dar la vuelta al mundo. Sumérgete en esta fascinante historia y viaja alrededor del mundo en compañía del Sr. Fogg y sus amigos.

Cena 65,00 zł

Ventanas abiertas Historias...

Ventanas abiertas to trzecia z trzech książek z serii Historias que pasan. Lektury przeznaczonych są dla osób uczących się języka hiszpańskiego na trzech poziomach: inicial, medio i avanzado.

Pozostałe to: Las aventuras de Mat y Rob i Ventanas abiertasWszystkie opisują współczesną codzienność i przedstawiają zróżnicowanych bohatew.

Cena 71,00 zł

Calamares gigantes C1+DVD...

Calamares gigantes C1+DVD to lektura z serii Andar.es. Jest to historia kalmarów Humboldt, zwanymi czerwonymi diabłami, które są największymi bezkręgowcami na świecie. Te stworzenia, które czasami są niebezpieczne, żyją w głębinach Oceanu Spokojnego. Jeden z badaczy z kamerą zjawił się na wybrzeżu meksykańskim, aby poznać je bliżej. Spotka czerwone diabły? Będzie mógł obserwować ich bez narażenia się na niebezpieczeństwo?

Cena 57,00 zł

Do de pecho 5 C1 Para que leas

Do de pecho 5 C1 to lektura dla osób uczących się języka hiszpańskiego na poziomie zaawansowania C1. Należy do serii Para que leas na pięciu poziomach zaawansowania.

Lektury te to powieści kryminalne, obyczajowe z tajemniczymi postaciami. Każdy tomik zawiera aneks z omówieniem zagadnień lingwistycznych i kulturowych.

Opracowano go w języku hiszpańskim, francuskim, angielskim i niemieckim. 

Cena 49,00 zł