Kategorie

Literatura

Aktywne filtry

Wrzesień Rosamunde Pilcher

Wrzesień Rosamunde Pilcher

Literatura piękna. Akcja powieści rozgrywa się w u schyłku lat 80. XX wieku. W książce opisane jest piękno Szkocji jesienią oraz obyczaje szkockiej arystokracji. Jednym z nich są jesienne bale. Czytelnik ma przyjemność uczestniczenia w jednym z nich. Poza poznaniem szkockich tradycji poznajemy też skrywaną przez uczestników balu tajemnicę. 

Cena 15,00 zł

Ameryka Franz Kafka

Amerykato nieukończona powieść Franza Kafki, opublikowana w 1927 roku. Opowiada historię Karla Rosmana, młodego chłopca z Czech, który przybywa do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia.

Cena 15,00 zł

Rycerz nieistniejący Italo...

Rycerz nieistniejący Italo Calvino

Rycerz nieistniejący to powieść Italo Calvino, która zamyka cykl powieści fantastycznych. Akcja powieści rozgrywa się w fantastycznym świecie, w którym mieszają się elementy tradycji karolińskiej i arturiańskiej

Cena 15,00 zł

Miasteczko Winesburg...

Miasteczko Winesburg to zbiór opowiadań autorstwa Sherwooda Andersona, opublikowany w 1919 roku. Akcja opowiadań rozgrywa się w tytułowym miasteczku Winesburg w stanie Ohio, na początku XX wieku.

Cena 15,00 zł

Fałszerze André Gide

Fałszerze to powieść francuskiego pisarza André Gide'a, opublikowana w 1925 roku. Akcja powieści rozgrywa się w Paryżu na początku XX wieku.

Cena 15,00 zł

Miłość i rzeczy poważne...

Miłość i rzeczy poważne to powieść polskiego autora Jerzego Szaniawskiego. To krótki utwór, zawierający zaledwie 101 stron, mimo to jest to jedna z najważniejszych powieści polskiej literatury dwudziestolecia międzywojennego.

Cena 15,00 zł

Wszyscy byli odwróceni...

Wszyscy byli odwróceni to powieść polskiego pisarza Marka Hłasko. W powieści tej autor kontynuuje i rozwija motywy, które pojawiły się już w opowiadaniu "W dzień śmierci Jego". 

Cena 20,00 zł