Filtruj według

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 117,00 zł

Marka

Marka

Kategorie

Język włoski

Język Włoski

Włochy, ten kraj południa Europy, czy nie kojarzy się natychmiast z ekspresywnymi i bardzo dużo mówiącymi ludźmi, których język posiada piękną melodię i intonację?

Chociaż język włoski jest językiem urzędowym tylko w trzech krajach (Włochy, Watykan i San Marino) szacuje się, że posługuje się nim około 125 milionów ludzi na całym świcie i znajduje się się wśród najbardziej popularnych języków wybieranych jako język obcy do nauki.

Kultura włoska m.in. literatura od dawna jest ceniona jako jedna z najbardziej fascynujących na całym globie.

Makaron, pizza, risotto czy cappuccino to terminologia z kuchni tego języka, która już na stałe gości w innych językach, również w polskim. Jeśli więc chciałbyś odbyć podróż do słonecznej Italii lub po prostu podoba Ci się język włoski i chciałbyś się go nauczyć w naszej księgarni znajdziesz książki do nauki języka włoskiego, które pomogą Ci w osiągnięciu tego celu.

Łatwo i przyjemnie- język włoski

Włoski to język romański. Będzie więc on szczególnie łatwy do nauki dla osób ze znajomością języka hiszpańskiego czy francuskiego. Jednak nawet jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z językiem włoskim i nie znasz żadnych innych języków romańskich nie powinieneś się martwić.

Język włoski jest melodyjny, a jego wymowa tylko nieznacznie różni się od pisowni, co powszechnie czyni go językiem uważanym za łatwy do nauki.

Ponadto, wiele słów w języku włoskim wywodzi się z łaciny. Podobnie jest w języku polskim, więc znaczenie niektórych wyrazów można łatwo odgadnąć, co będzie szczególnie pomocne dla osób początkujących.

Samodzielna nauka języka włoskiego: czy to w ogóle może się udać?

Samodzielna nauka języka włoskiego jest możliwa. W zrozumieniu języka i kultury będą pomocne podręczniki do nauki języka włoskiego. Takie kursy języka włoskiego mają odpowiednio przygotowane i podzielone tematy, zagadnienia gramatyczne przedstawione w przystępny sposób, rozmówki oraz słowniki.

Często znajdziemy też w nich gry i zabawy językowe, co jest ciekawym urozmaiceniem nauki, a powszechnie wiadomo, że nauka języka poprzez zabawę jest skuteczna. Takie publikacje będą pomocne nie tylko dla samouczków, ale też dla uczących się języka w szkole, na kursach językowych czy dla osób chcących przystąpić do egzaminów z języka włoskiego.

Przydatne też są słowniki włosko-polskie do szybkiego sprawdzenia słownictwa i przykładów użycia oraz gramatyki języka włoskiego. Gramatyka jest jednym z trudniejszych aspektów dlatego w naszej księgarni internetowej mamy pozycje, w których można znaleźć przegląd współczesnych zagadnień gramatycznych przedstawionych w zrozumiały sposób.

Jak zmotywować się do nauki języka włoskiego?

Zanim zaczniesz naukę języka, postaw sobie cel, który będzie cię do tego motywował. Może to być m.in. wyjazd do Włoch. Znajdź odpowiednie pomoce dydaktyczne, w których wszystko będzie wytłumaczone w prosty sposób. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Zacznij od nauki małych porcji materiałów, może to być nawet jedno słówko dziennie.

Aby było ci raźniej możesz zaproponować koleżance/koledze wspólną naukę, abyście razem mogli opanować język włoski na poziomie, który was interesuje (A1-A2 lub wyższy B1-B2).

Pamiętaj, że najważniejsza w tym wszystkim jest regularność. Ucząc się nawet tego jednego słówka dziennie będziesz robić progres, a z czasem zobaczysz, że język włoski ani jego gramatyka nie stanowią już dla Ciebie problemu.

O księgarni

Nasza księgarnia internetowa oferuje książki do nauki, zarówno podręczniki jak i zeszyty ćwiczeń. Serie podręczników do nauki języków są dostępne na różnych poziomach zaawansowania. Każdy kto chce poprawiać swoje kompetencje językowe znajdzie tu coś dla siebie. W księgarni dostępne są także wyjątkowe pozycje przeznaczone do ćwiczenia gramatyki oraz słowniki językowe.

Podręczniki do języka włoskiego

Oferujemy podręczniki do włoskiego, które pozwolą na dokładne poznanie języka mieszkańców Rzymu. W naszej księgarni językowo-edukacyjnej nie brakuje pozycji, dzięki którym każdy może nauczyć się włoskiego lub podnieść swoje umiejętności w posługiwaniu się tym językiem.

Podręczniki do włoskiego wybraliśmy po starannej selekcji, zatem przekazujemy czytelnikowi wydawnictwa sprawdzone merytorycznie i profesjonalne. Sami uczyliśmy z nich w naszej szkole językowej stąd też nasza oferta w antykwariacie.

Księgarnia językowa trzyma kciuki za wszystkich, którzy pragną zrozumieć i używać mowy Dantego. Prosimy o zapoznanie się z wyborem materiałów do kursów językowych włoskich i wybranie najbardziej odpowiednich dla siebie książek.

Aktywne filtry

Affresco Italiano A2
  • Wyprzedaż!
  • -50%

Affresco Italiano A2

Affresco Italiano A2 to używany podręcznik do nauki języka włoskiego jako obcego na poziomie A2 bez CD.

Cena 55,00 zł Cena 27,50 zł

Nuovo Espresso A1 Libro +...

NUOVO Espresso to kurs języka włoskiego jako obcego podzielony na pięć poziomów zaawansowania (od A1 do C1) zgodnie ze wskazaniami Common European Framework for Languages.

Cena 116,50 zł