Kategorie

Hiszpański A1-A2

Hiszpański poziom znajomości języka A1-A2

Najbardziej ogólny podział na poziomy zaawansowania językowego to podział oznaczony literami A, B, C. Rada Europy przyjęła bardzo szczegółowy opis kompetencji określających każdy z nich i podręczniki do nauki języka hiszpańskiego posługują się nim bardzo precyzyjnie na każdym poziomie. Toteż spotkamy różne wersje w których często spotykanym podziałem jest podział na A1 oraz A2. 1 czy B1.1 oraz B1.2.

Poziomy zaawansowania znajomości języka w skali rady Europy

Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ) (ang. Common European Framework of Reference for Languages) to dokument przyjęty przez Radę Europy stworzony, aby ujednolicić naukę języków obcych wśród krajów członkowskich UE.

Dokument ten definiuje i opisuje m.in. poziomy znajomości języka. Zostało wprowadzonych sześć poziomów, które są oznaczone wielką literą i dodatkowo cyfrą. Poziome te zaczynają się od A1 (poziom początkujący) i kończą na C2. Osoba posługująca się językiem na poziomie C2 osiąga taki stopień biegłości językowej, że rozumie już praktycznie wszystko co usłyszy lub przeczyta. Obecnie jest to najczęściej stosowany system określania biegłości.

Dlaczego warto znać swój poziom języka hiszpańskiego?

Przed rozpoczęciem nauki hiszpańskiego warto sprawdzić swój poziom. Do określenia go najczęściej właśnie stosujemy skalę Rady Europy.

Określenie poziomu jest niezbędne, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć w jakie materiały dydaktyczne powinniśmy się zaopatrzyć gdyż są one podzielone na poziomy znajomości języka w skali A-C. Jeśli wybierzemy materiały o poziomie zbyt łatwym zawarte w nich zadania mogą nas nudzić i będziemy mieli poczucie, że tracimy na nie czas.

Z kolei w materiałach z językiem na tym poziomie do którego nam jeszcze daleko, zadania mogą się okazać zbyt trudne i tylko nas zniechęcą do nauki.

Poziom A1

Jest to poziom początkujący/ podstawowy. Osoby posługujące się językiem hiszpańskim na poziomie A1 potrafią porozumiewać się w prostych sytuacjach komunikacyjnych stosując podstawowe zwroty potoczne i wyrażenia z życia codziennego.

W sytuacjach tych rozumieją znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w wypowiedzi jeśli rozmówca mówi wolno i wyraźnie. Potrafią poruszać kwestie związane z najważniejszymi sprawami ich życia prywatnego np. miejsca zamieszkania, ludzi których znają i rzeczy, które posiadają. Uczniowie w większości sytuacji potrafią też odpowiadać na tego typu pytania.

Poziom A2

Jest to poziom podstawowy. Uczniowie na tym poziomie rozumieją i potrafią sami formułować zdania związane z życiem codziennym w zakresie tematów takich jak podstawowe informacje o sobie, rodzina, otoczenie, zakupy czy praca.

Prowadzą bezpośrednie wymiany zdań na tematy związane z życiem codziennym, lecz są to niezbyt długie konwersacje. Potrafią przeczytać krótkie i proste teksty oraz znaleźć informacje, które są w nich zawarte. Uczniowie są w stanie napisać krótkie teksty np. krótkiego e-maila, wykorzystując zakres poznanego słownictwa.

Stad jest już prosta droga do osiągnięcia znajomości języka hiszpańskiego na kolejnym poziomie- B1.

Poziomy hiszpańskiego - gramatyka i ćwiczenia

Jeśli zdecydowaliście się uczyć języka nie ważne czy samodzielnie, na kursach czy w szkole i startujecie ze znajomością języka hiszpańskiego od poziomu A, ¡no hay problema!

W naszej księgarni znajdziecie kursy języka hiszpańskiego, które pomogą wam nauczyć się hiszpańskiego. Dla osób uczących się języka na poziomie A1-A2 mamy kursy podstawowe zawierające szeroki zakres słów i zwrotów z poziomu A, a także pozycje z gramatyki języka hiszpańskiego, które z pewnością będą pomocne w doskonaleniu umiejętności językowych.

W przypadku gramatyk i ćwiczeń mamy podział tylko na trzy poziomy.

Na poziomie podstawowym A1-A2 pogrupowaliśmy materiały gramatyczne tematycznie:

Aktywne filtry

Aprende gramática y...

Aprende gramática y vocabulario Básico A1+A2 DIGITAL to cyfrowa wersja wznowionego podręcznika języka hiszpańskiego na poziomie A1 i A2 dla młodzieży i dorosłych uczących się tego języka jako obcego skupionego przede wszystkim na aspektach gramatycznych i leksykalnych. 

Cena 79,00 zł

ELE en gramática A1- A2 con...

ELE en gramática A1 - A2 con soluciones El referente que auna teoría y práctica to podręcznik na poziomie podstawowym dotyczący gramatyki hiszpańskiej. 

Jest też wydany w formie e-booka, kosztuje 46,00 zł.

Jest podzielona na rozdziały:

 • ¡FIJESE!plansza z przykładami językowymi pokazanymi w kontekście zagadnień omawianych w rozdziale,
 • ASÍ SE CONSTRUYEfiszka z regułami gramatycznymi,
 • ASÍ SE USAfiszka wyjaśniająca użycie form i ich kontekst,
 • PRACTIQUE CÓMO SE CONSTRUYEczęść poświęcona ćwiczeniom struktur, 
 • PRACTIQUE CÓMO SE USAczęść poświęcona pracy nad formami w ich kontekście,
 • MIS CONCLUSIONESsprawdzanie zrozumienia i opanowania materiału danej lekcji,
 • SOLUCIONES klucz do wszystkich zadań, 
 • 2 CD audio pomagające utrwalać struktury gramatyczne.
Cena 65,00 zł

Ejercicios de léxico...

Ejercicios de léxico Inicial DIGITAL to podręcznik do nauki słownictwa języka hiszpańskiego na poziomie A2 z serii Colección PRÁCTICA.

Służy do nauki w grupie i samodzielnej pracy.

Cena 42,70 zł

Gramática de uso del...

Gramática de uso del español A1-A2 Teoria y practica con solucionario to jedna z najlepiej sprzedających się gramatyk z ćwiczeniami z języka hiszpańskiego. Zakres materiału odpowiada poziomom zaawansowania A zgodnie z zasadami Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego.

Jest jedną z gramatyk języka hiszpańskiego z ćwiczeniami z najbardziej czytelnym układem.

Cena 120,00 zł

Actividades de Uso de la...

Actividades de Uso de la gramática elementami en la Aplicación to najnowsze wydanie kultowej gramatyki, którą napisała Francisca Castro Viudez. Podręcznik jest na poziomie Elemental serii Uso de la gramática. 

Jest  gramatyką dla osób uczących się języka hiszpańskiego jako obcego. Bije rekordy popularności na całym świecie, był kilkakrotnie wznawiany. Obecne wydanie jest unowocześnione i kolorowe.

Służy do pracy w klasie i samodzielnej nauki.

Cena 43,00 zł

Gramática de uso del...

Gramática de uso del español A1-B2 Teoria y practica con solucionario to jedna z najlepiej sprzedających się gramatyk z ćwiczeniami z języka hiszpańskiego.

Zakres materiału odpowiada poziomom zaawansowania A1-B2 zgodnie z zasadami Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego.

Jest jedną z gramatyk języka hiszpańskiego z ćwiczeniami z najbardziej czytelnym układem.

Cena 110,00 zł

Aprende gramática y...

Aprende gramática y vocabulario 2 A2 to wznowienie podręcznika języka hiszpańskiego na poziomie A2 dla młodzieży i dorosłych uczących się tego języka jako obcego skupionego przede wszystkim na aspektach gramatycznych i leksykalnych.

Wersja cyfrowa z interaktywnymi ćwiczeniami do pracy w klasie i dla samouków.

Cena 59,20 zł

Uso de la gramática...

Uso de la gramática española Elemental libro Nueva edición to unowocześniona wersja kultowej trylogii Uso de la gramaticaJest gramatyką dla osób uczących się języka hiszpańskiego jako obcego.

Bije rekordy popularności na całym świecie, był kilkakrotnie wznawiany. 

Obecne wydanie jest unowocześnione i kolorowe. Można z niego korzystać w aplikacji. 

Książka służy do pracy w klasie i samodzielnej nauki.

Opublikowano też wersję cyfrową Uso de la gramática elemental DIGITAL

Cena 99,00 zł

ELE en vocabulario A1- A2...

ELE en vocabulario A1-A2 +CD con soluciones 1800 palabras y expresiones utiles con refuerzo audio to podręcznik zajmujący się słownictwem na poziomie zaawansowania A1-A2 w języku hiszpańskim.

Jest to druga z trzech części opracowania teoretyczno-praktycznego poświęconego leksyce. Jest on zgodny z Plan Curricular del Instituto Cervantes.

Opublikowano też wersję cyfrową ELE en Vocabulario. Nivel elemental A1/A2. Libro digital (Ed. 2022)

Cena 82,00 zł

ELE en Escritura. Nivel...

ELE en Escritura. Nivel elemental A1/A2. Libro digital (Ed. 2022) to cyfrowa wersja podręcznika na poziomie A1- A2 dotyczącego wypowiedzi pisemnej w języku hiszpańskim.

Jest pierwszą z trzech części opracowania teoretyczno-praktycznegpoświęconego sztuce pisania i opisowi różnych jej form.  

Jest podzielony na rozdziały w których w szczegółowy sposób komentuje się i wyjaśnia podstawowe cechy różnych form tekstów. 

Każdy rozdział składa się z:

 • Teoría w której przedstawia się różne teksty, 

 • Práctica z ćwiczeniami poświęconymi tworzeniu i redagowaniu tekstów 

 • Soluciones z rozwiązaniami ćwiczeń.

Cena 47,50 zł

Uso escolar A2+ Aula de...

Uso escolar A2+ Solucionario to klucz do drugiego z trzech tomów będących kompendium gramatycznym j.hiszpańskiego dla młodzieży na poziomach A1, A2+ i B1.

 Materiał gramatyczny jest zaprezentowany w przystępnej formie. Pomaga ona młodym osobom uczącym się języka hiszpańskiego jako obcego odkrywać i systematyzować reguły gramatyczne.

 

Cena 48,00 zł

Vocabulario de las palabras...

Vocabulario de las palabras al texto A2 +CD to ostatni z dwóch zeszytów poświęconych samodzielnej nauce słownictwa języka hiszpańskiego na poziomie A2 w oparciu o Plan Curricular del Instituto Cervantes

Zawiera słownictwo związane z tematami zarówno dotyczącymi życia osobistego jak publicznego, edukacji i spraw zawodowych. Uczy poprzez ilustracje.

Cena 46,00 zł