Kategorie

Hiszpański B1-B2

Poziom zaawansowania B1-B2 języka hiszpańskiego

Poziomy zaawansowania języka hiszpańskiego

Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (Marco Común Europeo de Referencia) to opracowana przez Radę Europy klasyfikacja, która pomaga określić poziom znajomości języka obcego. Skala ta zawiera sześć stopni zaawansowania i podaje jaką wiedzę i umiejętności trzeba posiadać, by osiągnąć dany poziom.

Dla osób początkujących przypisany jest poziom A1 bądź poziom A2. Osoby średnio zaawansowane cieszą się poziomem B1 lub B2. Z kolei do tych, którzy władają językiem obcym wyjątkowo dobrze i sprawnie pasuje poziom C1 i C2.

Dlaczego należy znać i sprawdzić swój poziom języka hiszpańskiego?

Aby efektywnie uczyć się hiszpańskiego należy najpierw sprawdzić swój poziom. Jest to podstawowy krok, jaki powinniśmy wykonać. Pomoże nam on dobrać odpowiednie materiały dydaktyczne, takie jak podręczniki, kursy czy repetytoria.

To istotne, by były zrozumiałe dla osób uczących się języka i pomagały w samodzielnej nauce.

Materiały zbyt łatwe będą nudzić i zniechęcać. Z kolei podręczniki zbyt trudne sprawią, że uczeń będzie zdezorientowany i utknie na podstawowym poziomie.

Poziom hiszpańskiego oparty na skali od A do C pokazuje co uczeń zna i co już opanował. Dzięki temu wiemy, jakie materiały i pomoce dydaktyczne dobrać tak, by odpowiadały jego potrzebom i pomagały poczuć się pewniej w sytuacjach komunikacyjnych.

Poziom B1 języka hiszpańskiego

Jeśli znasz język hiszpański na poziomie B1 możesz być z siebie dumny! Poziom średniozaawansowany oznacza, że umiesz w podstawowy sposób wyrażać swoje zdanie, komunikować się w sposób prosty, lecz zrozumiały a także poprosić rozmówcę o opinię bądź pomoc.

Twój zasób słownictwa jest zdecydowanie bogatszy a zagadnienia tematyczne takie jak dom, rodzina, praca czy życie społeczne nie sprawiają Ci problemów.

Poznana do tej pory gramatyka pozwala na użycie czasów teraźniejszych a także czasów przeszłych takich jak Preterito Indefinido lub Preterito Imperfecto.

Poziom B2 języka hiszpańskiego

Osiągnięcie poziomu języka hiszpańskiego na poziomie B2 pozwala stwierdzić, że nauka hiszpańskiego idzie Ci bardzo dobrze!

Poziom B2 jest dowodem, że znasz nie tylko takie słówka jak comer czy casa, ale też słownictwo znacznie bardziej zaawansowane takie jak urządzenia agd czy problemy społeczne.

Zagadnienia gramatyczne takie jak Subjuntivo czy czasy przeszłe nie są dla Ciebie przeszkodą, lecz pomocą w swobodnej komunikacji. 

Umiesz też dopasować styl wypowiedzi do danego kontekstu. Rozumienie bardziej skomplikowanych tekstów czy uczestniczenie w konwersacji na wielorakie tematy potwierdzają, że jesteś na dobrej drodze do biegłości w języku hiszpańskim.

Jesteś też w stanie czytać książki po hiszpańsku i dobrze je interpretować.

Podręczniki do nauki języka hiszpańskiego na poziomie B1-B2

Dostępne w naszej księgarni podręczniki do nauki języka hiszpańskiego świetnie rozumieją potrzeby i oczekiwania osób uczących się hiszpańskiego na poziomach B1, B2.

Znajomość języka na tym poziomie nie tylko pozwala na swobodną komunikację, ale uzmysławia podstawowy problem jaki mamy z nauką hiszpańskiego wynikający z różnic między naszymi językami.

Toteż oferta hiszpańskich wydawnictw edukacyjnych skupia się głównie na opracowaniu zagadnień gramatyki hiszpańskiej związanych z czasownikami, czasami i trybami.

Tytuły takie jak:

Czy poziomy hiszpańskiego B1 i B2 stanowią ważny krok w procesie nauki hiszpańskiego?

Jeśli chcesz wypowiadać się w sposób płynny, wiedzieć co to są tapas, kim był Don Juan i przestać zapominać podstawowych informacji o krajach hiszpańskojęzycznych to z pewnością zacznij naukę języka na poziomach średniozaawansowanych.

Poziomy B1 i B2 sprawią, że język hiszpański stanie się dla Ciebie piękną przygodą, podczas której poznasz wiele przydatnego słownictwa i gramatyki.

Zapomnij o podrzędnej wartości słówkach, których nigdy nie użyjesz.

Z podręcznikami dostępnymi w naszej księgarni zrozumiesz, że czas na kolejny krok!

Daj sobie szansę pogłębić swoje umiejętności z języka hiszpańskiego a rozwinięte na poziomie B1 lub B2 skrzydła zaniosą Cię być może nawet na poziom C2!

Skorzystaj z materiałów dostępnych w księgarni:

  1. El subjuntivo B1 Practica tespañol

  2. Actividades para el Marco Común Europeo B1+CD Nueva edición

  3. Aprende gramática y vocabulario 3 B1 Francisca Castro Viudez

  4. Asi shabla B1 Ejercicios

  5. Ejercicios dgramática medio B1+ colección PRÁCTICA

  6. ELE evocabulario B1+CD con soluciones 2200 palabras y expresiones utiles conrefuerzo audio

  7. Gramática duso del español B1-B2 teoria y práctica con solucionario

  8. Uso escolar B1 aula dgramática

  9. Gramática explicada niveles intermedios con ejercicios + soluciones

  10. Uso dlos pasados

Aktywne filtry

Escribe en español...

Escribe en español Expresión escrita to jeden z czterech podręczników z serii El español por destrezas. Seria ta została opracowana dla osób uczących się samodzielnie języka hiszpańskiego jako obcego.

Pomaga opanować takie kompetencje językowe jak: czytanie, mówienie, rozumienie i pisanie w języku hiszpańskim na poziomie średnio zaawansowanym.  

Cena 101,00 zł

Curso de lectura,...

Curso de lectura, conversación y redacción Intermedio to drugi z trzech podręczników do nauki komunikacji ustnej i pisemnej w języku hiszpańskim. Należy do serii Curso de lectura, conversación y redacción.

Cena 111,00 zł

Bien dicho! Ejercicios de...

Bien dicho! Ejercicios de expresión oral+ CD to jeden z czterech podręczników z serii El español por destrezas. 

Seria ta została opracowana dla osób uczących się samodzielnie języka hiszpańskiego jako obcego. Pomaga opanować takie kompetencje językowe jak: czytanie, mówienie, rozumienie i pisanie w języku hiszpańskim na poziomie średnio zaawansowanym.

Cena 119,00 zł

3 por uno B1 Repasa...

3 por uno B1 to podręcznik na poziomie zaawansowania B1 z serii Repasa funciones, gramática léxico. 

Jak wskazuje nazwa, jest powtórzeniem poznanych poprzednio zagadnień gramatyczno-leksykalnych. Przeznaczony do samodzielnej nauki ucznia, ale nadaje się do powtórek materiału w grupie.

Cena 99,00 zł

Actividades de Uso de la...

Actividades de Uso de la gramática intermedio en la Aplicación to najnowsze wydanie kultowej gramatyki, którą napisała Francisca Castro Viudez. Podręcznik jest na poziomie Intermedio z serii Uso de la gramática. 

Jest  gramatyką dla osób uczących się języka hiszpańskiego jako obcego. Bije rekordy popularności na całym świecie, był kilkakrotnie wznawiany. Obecne wydanie jest unowocześnione i kolorowe. Można z niego korzystać z aplikacji. Książka służy do pracy w klasie i samodzielnej nauki.

Cena 43,00 zł

Actividades para el Marco...

Actividades para el Marco Común Europeo B1+CD Nueva edición to nowe wydanie trzeciego poziomu zaawansowania B1 z CD z serii o tym samym tytule.

Actividades para el Marco Común EuropeoA1+CD to zbiór, który składa się z 6 książek poświęconych zadaniom i ćwiczeniom do nauki na wszystkich poziomach MCER (A1, A2, B1, B2, C1, C2). 

Dotyczy rozumienia, ekspresji, interakcji zarówno ustnej, jak i pisemnej. Służy zarówno do samodzielnej nauki i do pracy w grupie. Przygotowuje do oficjalnych egzaminów odpowiadających poziomom Marco Común Europeo de Referencia para las lenguas takich jak DELE czy Siele.

Cena 135,00 zł

Actividades para el Marco...

Actividades para el Marco Común Europeo B2+CD Nueva edición to nowe wydanie czwartego poziomu zaawansowania B2 z CD z serii o tym samym tytule.

Actividades para el Marco Común EuropeoA1+CD to zbiór, który składa się z 6 książek poświęconych zadaniom i ćwiczeniom do nauki na wszystkich poziomach MCER (A1, A2, B1, B2, C1, C2). 

Dotyczy rozumienia, ekspresji, interakcji zarówno ustnej, jak i pisemnej. Służy zarówno do samodzielnej nauki i do pracy w grupie. Przygotowuje do oficjalnych egzaminów odpowiadających poziomom Marco Común Europeo de Referencia para las lenguas takich jak DELE czy Siele.

Cena 140,00 zł

Aprende gramática y...

Aprende gramática y vocabulario 3 B1 to wznowienie podręcznika języka hiszpańskiego na poziomie B1 dla młodzieży i dorosłych uczących się tego języka jako obcego skupionego przede wszystkim na aspektach gramatycznych i leksykalnych

Obejmuje poziomy od A1 do B2Objaśnia gramatykę jasnym, zrozumiałym językiem uzależnionym od poziomu zaawansowania a słownictwo jest podzielone tematycznie. 

Cena 99,00 zł

Aprende gramática y...

Aprende gramática y vocabulario 4 B2 to podręcznik języka hiszpańskiego na poziomie B2Przeznaczony dla młodzieży i dorosłych uczących się tego języka jako obcego. 

Aprende gramática y vocabulario skupiony się przede wszystkim na aspektach gramatycznych i leksykalnychObejmuje poziomy od A1 do B2

Objaśnia gramatykę jasnym, zrozumiałym językiem uzależnionym od poziomu zaawansowania a słownictwo jest podzielone tematycznie. Może być wykorzystywany w nauce w klasie i dla samouków.

Cena 99,00 zł

Asi se habla B1 Ejercicios

Así se habla B1 cuaderno de ejercicios to zestaw ponad 225 ćwiczeń do nauki komunikacji na poziomie B, będących uzupełnieniem Tema a tema B1. 

Klucz do ćwiczeń i książka dla nauczyciela są do pobrania ze strony wydawnictwa.

Cena 69,00 zł

Así se habla B2 Ejercicios

Así se habla B2 cuaderno de ejercicios to zestaw ponad 225 ćwiczeń do nauki komunikacji na poziomie B, będących uzupełnieniem Tema a tema B2.

Klucz do ćwiczeń i książka dla nauczyciela są do pobrania ze strony wydawnictwa.

Cena 69,00 zł