Filtruj według

Cena

Cena

 • 3,00 zł - 90,00 zł

Marka

Marka

Kategorie

Podręczniki do nauki języka francuskiego

Podręczniki do nauki języka francuskiego

Jeśli już zdecydujemy się rozpocząć naukę języka francuskiego, nie ważne czy na poziomie podstawowym czy zaawansowanym, na kursie języka francuskiego, na lekcjach języka w szkole czy samodzielnie, podręczniki są niezbędne.

Pomagają w zapoznaniu się z podstawowymi zasadami gramatycznymi i słownictwem języka francuskiego. Podręczniki zawierają również ćwiczenia, które pozwalają utrwalić zdobytą wiedzę i rozwijać umiejętności w praktycznym zastosowaniu języka.

Warto też podkreślić, że wydawnictwa często oferują całe serie do nauki języka francuskiego, co jest szczególnie pomocne dla osób chcących samodzielnie się uczyć.

Takie książki to dla nich gotowy kurs do nauki języka francuskiego, który wystarczy systematycznie przerabiać.

Poznaj podręczniki do nauki języka francuskiego!

W naszej księgarni internetowej proponujemy podręczniki dwóch francuskich wydawnictw CLE InternationalHachette FLE oraz polskiego Hachette Livre Polska.

Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno osoby, które chcą rozpocząć przygodę z językiem francuskim, jak i te kontynuujące naukę języka.

Książki do nauki języka francuskiego z naszej księgarni to przydatne pomoce dydaktyczne, pełne słownictwa, zasad gramatycznych, rozmówek oraz ciekawostek na temat kultury, które umożliwiają lepsze zrozumienie i poznanie języka.

Dobre podręczniki do francuskiego- czym powinny się wyróżniać?

Dobry podręcznik do francuskiego powinien być łatwy do zrozumienia, dobrze zorganizowany i zawierać różnorodne zadania, które odpowiadają poziomowi zaawansowania ucznia.

Dzięki nim nauka języka francuskiego staje się bardziej systematyczna i efektywna. Ważne też są atrakcyjne dodatki takie jak słowniki czy płyty CD. Istotna też jest szata graficzna.

Odpowiednia prezentacja okładki, dobrej jakości zdjęcia, dobrze dobrana kolorystyka i prezentacja materiałów z pewnością polepszą odbiór książki i ułatwią naukę uczniom, którzy są wzrokowcami. Przy wyborze książki i ćwiczeń zawsze też warto sprawdzić ich merytoryczną zawartość.

Jaki podręcznik do nauki francuskiego wybrać?

Chociaż każdy podręcznik powstaje z myślą o jak najlepszym zapoznaniu ucznia z danym językiem, każdy z nas jest inny i ma swoje własne metody nauki.

Dlatego, gdy stajemy przed wyborem książki do nauki francuskiego sami musimy wybrać podręczniki i zeszyty ćwiczeń kierując się elementami, które są dla nas ważne, aby jak najefektywniej uczyć się tego języka obcego.

Warto szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie czego chcemy się nauczyć, na jakim jesteśmy poziomie językowym i do czego nam jest potrzebna znajomość języka.

Poniżej znajdują się wydawnictwa dostępne w naszej księgarni internetowej oferujące szeroki wybór materiałów do nauki francuskiego zarówno dla rozpoczynających, jaki i kontynuujących naukę języka.

CLE Internacional 

Jest to powstałe w 1973 roku francuskie wydawnictwo specjalizujące się w publikacjach dydaktycznych poświęconych nauce języka francuskiego jako obcego (FLE).

Od 2001 roku CLE International jest również wydawcą czasopisma Międzynarodowej Federacji Nauczycieli Francuskich (FIPF): Le Français dans le monde, jedynego międzynarodowego czasopisma, powstałego w 1961 roku, dedykowanego nauczycielom języka francuskiego z całego świata.

Metoda uczenia języka francuskiego jako obcego dla starszej młodzieży i dorosłych Le Nouveau Sans Frontières została wydana w 1991 roku przez wydawnictwo CLE Internacional i spotkała się z uznaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Bardzo szybko stała się jednym z najczęściej sprzedawanych i wybieranych podręczników do nauki tego języka.

Nie straciła do dziś na aktualności dzięki formule przedstawiania tematów za pomocą zabawnej foto powieści. Całość została opracowana na 4 poziomach zaawansowania, każdy poziom składa się z podręcznika ucznia i zeszytu ćwiczeń.

Le Nouveau Sans Frontières 2 Livre de l'élève

Le Nouveau Sans Frontières 2 Cahier d'exercice

Le Nouveau Sans Frontières 3 Livre de l'élève

Le Nouveau Sans Frontières 3 Cahier d'exercice

Hachette Livre Polska

Francuskie wydawnictwo Hachette Français Langue Étrangère (FLE) specjalizuje się w podręcznikach do nauki języka francuskiego jako obcego.

Hachette Livre Polska na rynku polskim działa od 2000 roku i przejęła Wiedzę i Życie oraz Larousse Polska i nie skupia się tylko na ofercie nauki języka francuskiego, ale jest reprezentantem Hachette Français Langue Étrangère.

Jednym z jej znanych podręczników do nauki języka francuskiego jest Café Crème opublikowany w 2005 roku. Składa się z podręcznika ucznia i zeszytu ćwiczeń na trzech poziomach zaawansowania.

Oferuje naukę języka i cywilizacji francuskiej w duchu prostoty i dostosowania do potrzeb klasy. Może służyć również powtórzeniu i przypomnieniu materiału leksykalnego i gramatycznego.

Café Crème 2 Cahier d'exercice

Café Crème 3 Cahier d'exercice

Hachette FLE

Ten podręcznik przeznaczony jest dla prawników i studentów prawa.

Przedstawia nie tylko specjalistyczne prawnicze słownictwo francuskie, ale również francuskie przedsiębiorstwa.

Le Français Juridique

Aktywne filtry

Le Français Juridique

Le Français Juridique jest podręcznikiem poświęconym francuskiemu słownictwu prawniczemu. 

Przedstawia również francuskie i europejskie instytucje związane z prawem francuskim i przedsiębiorstwami z tego obszaru językowego. Odpowiada on językowi francuskiemu na poziomie zaawansowania B1 wg podziału Rady Europy.

Cena 90,00 zł
Le Nouveau sans frontières...
 • Wyprzedaż!
 • -80%

Le Nouveau sans frontières...

Le Nouveau Sans Frontières 3 Cahier d'exercice to zeszyt ćwiczeń do trzeciego poziomu zaawansowania podręcznika Le Nouveau Sans Frontières 3 Livre de l'élève

Jest to kultowy podręcznik do nauki języka francuskiego jako obcego dla starszej młodzieży i dorosłych na drugim poziomie zaawansowania wydawnictwa CLE International.

Cena 15,00 zł Cena 3,00 zł
Le Nouveau sans Frontières...
 • Wyprzedaż!
 • -80%

Le Nouveau sans Frontières...

Le Nouveau Sans Frontières 3 Livre de l'élève to kultowy podręcznik do nauki języka francuskiego jako obcego dla starszej młodzieży i dorosłych na trzecim poziomie zaawansowania wydawnictwa CLE International.

Można z niego korzystać już po około 250 godzinach nauki języka francuskiego.

Cena 29,00 zł Cena 5,80 zł
Le Nouveau sans frontières...
 • Wyprzedaż!
 • -80%

Le Nouveau sans frontières...

Le Nouveau Sans Frontières Cahier d'exercice to zeszyt ćwiczeń do drugiego poziomu zaawansowania podręcznika Le Nouveau Sans Frontières 2 Livre de l'élève. 

Cena 15,00 zł Cena 3,00 zł
Le Nouveau Sans Frontières...
 • Wyprzedaż!
 • -80%

Le Nouveau Sans Frontières...

Le Nouveau Sans Frontières 2 Livre de l'élève to kultowy podręcznik do nauki języka francuskiego jako obcego dla starszej młodzieży i dorosłych na drugim poziomie zaawansowania wydawnictwa CLE International.

Można z niego korzystać już po około 150 godzinach nauki języka francuskiego.

Jest zaprojektowany i zorganizowany zgodnie z tymi samymi zasadami co Le Nouveau Sans Frontières 1. 

Cena 29,00 zł Cena 5,80 zł
Café Crème 3 Cahier d'exercice
 • Wyprzedaż!
 • -80%

Café Crème 3 Cahier d'exercice

Café Crème 3 Cahier d'exercice to zeszyt ćwiczeń trzeciego poziomu zaawansowania podręcznika do nauki języka francuskiego jako obcego dla młodzieży i dorosłych z serii Café Crème.

Cena 18,00 zł Cena 3,60 zł
Café Crème 2 Cahier d'exercice
 • Wyprzedaż!
 • -80%

Café Crème 2 Cahier d'exercice

Café Crème 2 Cahier d'exercice to zeszyt ćwiczeń drugiego poziomu zaawansowania podręcznika do nauki języka francuskiego jako obcego dla młodzieży i dorosłych z serii Café Crème.

Cena 18,00 zł Cena 3,60 zł