Kategorie

Literatura piękna i poezja

Literatura piękna i poezja

Literatura piękna

Do literatury pięknej należą takie książki, które poruszają emocje i wyobraźnię czytelnika. W naszym antykwariacie znajdziesz ich mnóstwo. Są tu książki o miłości, przyjaźni, smutku i radości.

Powieści dostępne w naszym antykwariacie przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym czytelnikom. Znajdziesz tu m.in. powieści Gabriela Garcii Marqueza i Marcelo Birmajera. Wiele tytułów jest dostępnych tylko u nas.

Literatura piękna to idealny sposób na relaks z książką i jednoczesną nauką języka hiszpańskiego. Nasz antykwariat posiada w ofercie tytuły takie jak Ambición Julie Burchill, czy El Ultimo Refugio Tracy Chevalier i wiele innych.

Poezja

Poezja hiszpańska to skarbnica piękna i emocji. Od najdawniejszych czasów hiszpańscy poeci tworzyli wiersze o miłości, tęsknocie, naturze i wielu innych tematach.

W naszej księgarni znajdziesz szeroki wybór poezji hiszpańskiej. Znajdziesz tu wiersze o tematyce mistycznej, związane ze spojrzeniem, a nawet te opowiadający o nocy. Jak widać wiersze mogą mieć różnorodną tematykę a nasza księgarnia posiada wiele ciekawych zbiorów poezji. Polecamy m.in serię Poesía Española wydawnictwa Mitre.

Jeśli jesteś miłośnikiem poezji, to nasz antykwariat jest dla Ciebie. Posiadamy szeroki wybór poezji hiszpańskiej, w tym wiersze o miłości, ojczyźnie, wzroku i mistyce.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na swoje literackie zainteresowania.

Co znajdziesz w księgarni internetowej?

Nasza księgarnia posiada w ofercie książki należące do literatury pięknej i poezję wydane zarówno w języku hiszpańskim, jak i przetłumaczone na język Cervantesa z innych języków jak, chociażby Al Final Del Verano Rosamunde Pilcher.

Jeśli chodzi o poezję polecamy całą serię Poesía Española wydawnictwa Mitre. Zawiera ona m.in wiersze o krajobrazie, pocałunku, morzu.

Posiadamy również literaturę piękną wydaną z ćwiczeniami. Przykładem jest książka El Lazarillo De Tormes Nivel Medio, która posiada wprowadzanie, słownik i ćwiczenia.

Pozycje, jakie znajdziesz w podkategorii literatura piękna i poezja to:

Literatura piękna:

    1. Lecciones Sobre La Vida Del Monje Que Vendió Su Ferrari

    2. El Ultimo Refugio Tracy Chevalier

    3. Solsticio De Invierno Rosamunde Pilcher

    4. Memoria De Mis Putas Tristes Gabriel Garcia Marquez

Poezja:

Aktywne filtry

Poesía española Mística

Poesía española mística to antologia poezji hiszpańskiej o tematyce mistycznej.

Wiersze napisane przez hiszpańskojęzycznych autorów od XIV do XX wieku.

Cena 38,00 zł

Poesía española A la patria

Poesía española a la patria jest zbiorem poezji hiszpańskiej poświęconej ojczyźnie.

Antologia zawiera wiersze poetów z różnych epok, od średniowiecza do XIX wieku.

Cena 38,00 zł

Ambición Julie Burchil

Ambición Julie Burchill

To pierwsza powieść brytyjskiej pisarki Julie Burchill, opublikowana w 1989 roku. 

Opowiada historię Susan Street, ambitnej, choć pozbawionej wyobraźni, kobiety, która dąży do zostania redaktorką gazety.

Cena 15,00 zł

Poesía española De la noche

Poesía española de la noche to antologia poezji hiszpańskiej poświęconej nocy.

Wiersze prezentują różne aspekty nocy, zarówno jej fizyczne cechy, jak i jej symbolikę.

Cena 38,00 zł

El ultimo refugio Tracy...

El último refugio to powieść autorstwa Tracy Chevalier, która została wydana w 2013 roku.

Książka opowiada historię młodej kobiety Honor Bright, która wyjeżdza z Anglii do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu szczęścia.

Cena 70,00 zł

Cancionero Antologia Temas...

Cancionero Antologia Temas de España jest to antologia pieśni hiszpańskich, opublikowana w 1915 roku przez Miguela de Unamuno.

Antologia składa się z pieśni, które zostały wybrane przez Unamuno na podstawie ich tematyki, która dotyczy hiszpańskiej kultury i historii. 

Cena 80,00 zł

El gran ZOO Nicolas Guillen

Książka El gran ZOO to zbiór wierszy autorstwa kubańskiego poety Nicolása Guilléna, wydany po raz pierwszy w 1969 roku. Wiersze te są metaforą społeczeństwa ludzkiego, przedstawionego jako zoo, w którym żyją różne typy ludzi.

Cena 35,00 zł