Kategorie

Gramatyki francuskie

Gramatyki francuskie.

Gramatyki i ćwiczenia języka francuskiego to część katalogu w której znajdują się publikacje z zestawem reguł i struktur, które określają język francuski.

Są to podręczniki czołowych francuskich wydawnictw, które specjalizują się w materiałach tworzonych do nauki języka francuskiego jako języka obcego.

Wyjaśniają trudności związane z jego zrozumieniem i porozumiewaniem się.

Są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce nauczyć się języka francuskiego. Znajdziesz tu najważniejsze zagadnienia gramatyczne dzięki którym opanujesz język lub będziesz dalej szlifował swój francuski.

Dzięki tym ćwiczeniom gramatycznym będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę, co w przyszłości z pewnością przełoży się na lepszą znajomość języka.

Gramatyka francuska- po co się jej uczyć?

Gramatyka to jeden z najważniejszych aspektów w nauce języka obcego, ponieważ wpływa ona na naszą późniejszą dobrą komunikację i znacznie ułatwia użycie języka francuskiego.

Znajomość reguł gramatycznych, zasad odmiany czasowników regularnych i nieregularnych, tworzenia zdań i wyrazów jest niezbędna jeśli chcesz opanować język francuski.

Gramatyka to często jeden z elementów nauki języków obcych, z którym uczniowie mają duży problem. Często bierze się to stąd, że gramatyki poszczególnych języków mogą się od siebie znacznie różnić. W języku francuskim możemy np. wyróżnić tryb łączący, który nie ma swojego odpowiednika w języku polskim.

Chociaż na pierwszy rzut zasady gramatyki francuskiej wydają się skomplikowane i trudne do opanowania, przy odpowiednim doborze materiałów i regularnym ćwiczeniu najważniejszych zagadnień jest ona do opanowania, również dla osób początkujących.

Trzeba też pamiętać, że nawet native speakerzy popełniają błędy gramatyczne, więc ucz się francuskiego i nie przejmuj się jeśli konstrukcje gramatyczne czy odmiana francuskich czasowników Ci nie wychodzą.

Błędy popełniają nawet najlepsi, więc skup się na regularnym rozwiązywaniu ćwiczeń gramatycznych, a z czasem zobaczysz że możesz opanować je na najwyższym poziomie.

Książki do nauki gramatyki języka francuskiego

Mamy praktyczne ćwiczenia językowe na różnych poziomach zaawansowania z kluczem z poprawnymi odpowiedziami. Klucz odpowiedzi to szczególnie ważny i ułatwiający naukę element dla osób na poziomie podstawowym, ponieważ umożliwia sprawdzenie treści gdy mamy jakieś wątpliwości i samoocenę.

Cenne wskazówki i nauka poprzez ćwiczenie może pomóc w opanowaniu podstaw i bardziej złożonych zagadnień gramatycznych.

Ucz się języka francuskiego z profesjonalnymi podręcznikami gramatycznymi francuskich wydawnictw specjalizujących się w materiałach do nauki języka francuskiego jako obcego, Français langue étrangère (FLE).

Z ich podręcznikami gramatycznymi, leksykalnymi, testami sprawdzającymi poziom zaawansowania, przykładami i ćwiczeniami, z łatwością przyswoisz wszystko, czego potrzebujesz, by poprawnie używać języka francuskiego.

Poniżej znajdują się wydawnictwa dostępne w naszej internetowej księgarni, które z pewnością pomogą Ci opanować i ćwiczyć zasady gramatyki francuskiej.

Hachette FLE

To czołowe wydawnictwo francuskie, które w swojej ofercie ma między innymi wyjątkowe książki do nauki gramatyki.Są to gramatyki z ćwiczeniami, które będą pomocne dla każdej osoby, która chce mówić po francusku.

Grammaire 350 Exercices Superieur 1

Grammaire français McBride

Cle International

Jedno z głównych wydawnictw francuskich. Oferuje książki ze zróżnicowanymi zadaniami. Są to ćwiczenia z gramatyki francuskiej zarówno dla początkujących, jak i dla osób z poziomem średnio zaawansowanym.

Grammaire 450 Nouveaux Exercises Niveau Debutant

Vocabulaire expliqué du français Niveau intermédiaire 

Didier FLE

Didier FLE to wydawnictwo specjalizujące się w podręcznikach poświęconych nauczaniu języka francuskiego jako obcego.

Jest oficjalnym wydawcą Krajowej Komisji DELF (Diplôme d'études en langue française) i DALF (Advanced Diplôme de langue française), Test de connaissance du français TCF i National DILF Commission (Wstępny dyplom z języka francuskiego).

Test de connaissance du Français (TCF) Livre + CD audio

Aktywne filtry

Grammaire 450 Nouveaux...
  • Wyprzedaż!
  • -60%

Grammaire 450 Nouveaux...

Grammaire 450 Nouveaux Exercises Niveau Debutant to zbiór 450 ćwiczeń z gramatyki dla osób uczących się języka francuskiego jako obcego na poziomie początkującym. 

Ćwiczenia zostały podzielone tematycznie na 15 rozdziałówNa końcu każdego rozdziału zamieszczono dwa ćwiczenia sprawdzające zdobytą wiedzę: bilans d'evaluation.

Cena 58,00 zł Cena 23,20 zł

Vocabulaire expliqué du...

Vocabulaire expliqué du français to publikacja Słownictwo w języku francuskim jako języku obcym (FLE), z kolekcji Expliquée, dla starszej młodzieży i dorosłych na poziomie średnio zaawansowanym.

Cena 38,00 zł