Kategorie

Słownictwo hiszpańskie B1-B2

Słownictwo hiszpańskie B1-B2

Osoby będące na poziomie B1 i B2 zaliczają się do uczących się na poziomie średnio zaawansowanym. Na poziomie hiszpańskiego B1 potrafią w większości przypadków poradzić sobie w standardowych rozmowach i tworzyć spójne i poprawne gramatycznie zdania. Osoby na poziomie B2 wypowiadają się w sposób zrozumiały i spontaniczny, rozumiejąc większość głównych wątków w dyskusjach. W obydwu przypadkach warto jednak rozwijać swoje słownictwo czy doskonalić gramatykę przy pomocy sprawdzonych pozycji od renomowanych wydawnictw. Wzbogacenie słownictwa pozwoli na swobodne wypowiadanie się na jeszcze więcej tematów a lepsza znajomość gramatyki wpłynie na pewność siebie i poprawę komunikacji.

Książki hiszpańskie dla osób na poziomie B1-B2

W ofercie hiszpańskiej księgarni internetowej Siesta znaleźć można publikacje poświęcone grupie osób uczących się języka hiszpańskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Pozycje te obejmują zarówno aspekty gramatyczne i leksykalne, to książki z idiomami czy dotyczące synonimów. 

Słówka hiszpańskie B1 i B2

Aprende gramática y vocabulario 3 i Aprende gramática y vocabulario 4 to podręczniki dla młodzieży i dorosłych na poziomie B1 i B2 zawierające oddzielne sekcje do pracy nad gramatyką i słownictwem.

ELE en vocabulario B1+CD i ELE en vocabulario B2+CD poświęcone są słownictwu na poziomie B1 oraz B2. Seria różnorodnych ćwiczeń zwraca szczególną uwagę na rozumienie słownictwa ze słuchu dzięki nagraniom tekstu. Do podręczników dołączone są płyty CD. 

¡Viva el Vocabulario! B1-B2 to propozycja enClave ELE składająca się z 38 rozdziałów i słownika. Do każdego poziomu dołączony jest zbiór rozwiązań. 

Posiadamy także Léxico fundamental del español oraz Vocabulario ELE B1 Lexico fundamental de espańol de los niveles A1 i B1, które sprawdzą się jako pomoc w przygotowaniu do egzaminów DELE na poziomie B1 i B2. 

Dla osób zainteresowanych słownictwem biznesowym proponujemy ćwiczenia gramatyczne PTE El léxico de los negocios. Las expresiones coloquiales B1 natomiast zawiera najpopularniejsze potoczne zwroty w języku hiszpańskim.

Słowniki B1-B2

Szukający słownictwa hiszpańskiego na poziomie B1-B2 znajdą u nas pozycje od wydawnictw SGEL, Anaya, EnClave, Edelsa. Wysokiej jakości materiały językowe są starannie opracowane, tworzone przez doświadczonych ekspertów językowych. Dzięki temu uczący się mogą być pewni, że otrzymają wartościowe i wiarygodne informacje.

Oto kilka propozycji słowników i opracowań leksykalnych:

  • Edelsa

Hablar por los codos, Uso interactivo del vocabulario Nivel B2-C2

  • Anaya

Colección PRÁCTICA: Ejercicios de léxico Medio B1+ ,

Ejercicios de léxico Avanzado B2, Textos literarios B1,

Textos literarios B1+, Textos literarios B2.

Słownictwo na poziomie B1-B2 - jaką książkę wybrać?

Każda ucząca się języka osoba preferuje inne rodzaje materiałów oraz ma różne cele, dlatego czasem wybór materiałów do nauki słownictwa hiszpańskiego B1-B2 może być trudnyStąd mamy książki z listami idiomów, modismos oraz frases hechas, pokazującymi ich użycie w określonych kontekstach. 

Są też publikacje dotyczące synonimów i kontekstów literackich. Jest tu szeroka gama słownictwa hiszpańskiego wraz z licznymi ćwiczeniami praktycznymi z kluczem.

W przypadku napotkania trudności z wyborem odpowiedniej książki chętnie udzielimy porady i polecimy materiały dopasowane do indywidualnych potrzeb językowych. Od 30 lat importujemy podręczniki do nauki języków z Hiszpanii - możesz mieć pewność, że pomożemy. Skontaktuj się z nami pod ksiegarnia@siesta.pl.

Aktywne filtry

Aprende gramática y...

Aprende gramática y vocabulario 3 B1 to wznowienie podręcznika języka hiszpańskiego na poziomie B1 dla młodzieży i dorosłych uczących się tego języka jako obcego skupionego przede wszystkim na aspektach gramatycznych i leksykalnych

Obejmuje poziomy od A1 do B2Objaśnia gramatykę jasnym, zrozumiałym językiem uzależnionym od poziomu zaawansowania a słownictwo jest podzielone tematycznie. 

Cena 99,00 zł

Aprende gramática y...

Aprende gramática y vocabulario 4 B2 to podręcznik języka hiszpańskiego na poziomie B2Przeznaczony dla młodzieży i dorosłych uczących się tego języka jako obcego. 

Aprende gramática y vocabulario skupiony się przede wszystkim na aspektach gramatycznych i leksykalnychObejmuje poziomy od A1 do B2

Objaśnia gramatykę jasnym, zrozumiałym językiem uzależnionym od poziomu zaawansowania a słownictwo jest podzielone tematycznie. Może być wykorzystywany w nauce w klasie i dla samouków.

Cena 99,00 zł

ELE en vocabulario B1+CD...

ELE en vocabulario B1 con soluciones 2200 palabras y expresiones utiles con refuerzo audio to podręcznik zajmujący się słownictwem na poziomie B1 w języku hiszpańskim. Posiada wersję e-book w cenie 46,00 zł.

Jest to druga z trzech części opracowania teoretyczno-praktycznego poświęconego leksyce. Jest on zgodny z Plan Curricular del Instituto Cervantes,

Zaczyna się od graficznej prezentacji tematu. Następnie jest seria różnorodnych ćwiczeń ze zwróceniem szczególnej uwagi na rozumienie słownictwa ze słuchu poprzez nagrania tekstów. 

Opublikowano też wersję cyfrową ELE en Vocabulario. Nivel medio B1. Libro digital (Ed.2022)

Cena 82,00 zł

ELE en vocabulario B2 + CD...

ELE en vocabulario B2 + CD con soluciones 2500 palabras y expresiones utiles con refuerzo audio to podręcznik zajmujący się słownictwem na poziomie B2 w języku hiszpańskim. 

Jest to druga z trzech części opracowania teoretyczno-praktycznego poświęconego leksyce. Jest on zgodny z Plan Curricular del Instituto Cervantes,

Zaczyna się od graficznej prezentacji tematu. Następnie jest seria różnorodnych ćwiczeń ze zwróceniem szczególnej uwagi na rozumienie słownictwa ze słuchu poprzez nagrania tekstów.

Opublikowano też wersję cyfrową ELE en Vocabulario. Nivel avanzado B2. Libro DIGITAL (Ed.2022)

Cena 82,00 zł

Las expresiones coloquiales...

Las expresiones coloquiales B1 Nueva edición to nowe wydanie ćwiczeń. Prezentuje użycie najpopularniejszych potocznych zwrotów w języku hiszpańskim o tej samej tematyce ale w atrakcyjniejszej formie.

Cena 71,00 zł
Las expresiones coloquiales...
  • Wyprzedaż!
  • -30%

Las expresiones coloquiales...

Las expresiones coloquiales B1 to wydanie ćwiczeń prezentujących użycie najpopularniejszych potocznych zwrotów w języku hiszpańskim.

Tworzy popularną serię Practica tu español.

Cena 69,00 zł Cena 48,30 zł

¡Viva el Vocabulario! B1-B2...

¡Viva el Vocabulario! B1-B1 Solucionario to zbiór rozwiązań do pierwszego tomu serii poświęconej nauce słownictwa dla młodych i dorosłych, uczących się języka hiszpańskiego jako obcego, opracowaną na poziomach A1, A2, B1 i B2.

Cena 45,00 zł

¡Viva el Vocabulario! B1-B2

¡Viva el Vocabulario! B1-B2 to drugi tom serii poświęconej nauce słownictwa dla młodych i dorosłych, uczących się języka hiszpańskiego jako obcego, opracowaną na poziomach A1, A2, B1 i B2.

Składa się z 38 rozdziałów i słownika. Każdy rozdział przedstawiony jest na dwóch stronach : po lewej przedstawione jest słownictwo w określonym kontekście za pomocą ilustracji, krótkich zdań i dialogów które pomagają w ich zrozumieniu

Cena 145,00 zł

Vocabulario ELE B1 Léxico...

Vocabulario ELE B1 Lexico fundamental de espańol de los niveles A1 a B1 to pierwsza z dwóch pozycji prezentujących słownictwo potrzebne do zdania egzaminów DELE na poziomie B1 i B2. 

Cena 108,00 zł

Vocabulario ELE B2 Léxico...

Vocabulario ELE B2 Lexico fundamental de espańol de los niveles A1 a B2 to ostatnia z dwóch pozycji prezentujących słownictwo potrzebne do zdania egzaminów DELE na poziomie B1 i B2. 

Cena 108,00 zł

Uso interactivo del...

Uso interactivo del vocabulario y sus combinaciones mas frecuentes B2- C2 to drugi tom nowej, kolorowej wersji Uso interactivo vocabulario. 

Tworzą ją podręczniki na dwóch poziomach A1-B1 i B2-C2.  Służy do nauki słownictwa i konwersacji. Poszerza, wzbogaca i uzupełnia leksykę. Uczy skutecznej i efektywnej komunikacji w j.hiszpańskim. Jej autorzy to nauczyciele ELE.

Cena 105,00 zł