Kategorie

Podręczniki hiszpańskie dla dzieci 4-6 lat

Hiszpański dla dzieci w wieku 4-6 lat

Język hiszpański dla dzieci w wieku 4-6 lat to kategoria podręczników, które skupiają się na nauczaniu dzieci podstaw języka hiszpańskiego. Programy te są zaprojektowane w taki sposób, aby były dostępne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Oznacza to, że mają prostą i łatwą do zrozumienia strukturę oraz skupiają się na podstawowym słownictwie i zasadach gramatyki.

Podręczniki języka hiszpańskiego skierowane do tej grupy wiekowej oswajają dzieci z językiem i uczą prostych zdań i słówek. Rozwijają one również umiejętność budowania zdań i wymowy hiszpańskiej. Można znaleźć tam także treści o kulturze i tradycjach w krajach hiszpańskojęzycznych.

Metody nauczania stosowane w materiałach hiszpańskich dla dzieci w wieku 4-6 lat często wykorzystują gry, piosenki, zabawy i zadania interaktywne, aby uczynić naukę języka bardziej interesującą i angażującą. W książkach używa się również kolorowych ilustracji i obrazków, aby pomóc dzieciom w zrozumieniu słownictwa i zasad gramatyki.

Podręczniki języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku 4-6 lat są zaprojektowane tak, aby umożliwić dzieciom łatwe i przyjemne poznanie języka hiszpańskiego, przy jednoczesnym rozwijaniu ich umiejętności poznawczych, takich jak koncentracja i pamięć, oraz kulturowych, takich jak zrozumienie i szacunek dla innych kultur.

Czy hiszpański w wieku 4-6 lat to nie za wcześnie?

Nauka języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku 4-6 lat nie jest zbyt wczesna. Wiele badań naukowych sugeruje, że dzieci w wieku przedszkolnym mają naturalną zdolność do przyswajania języków obcych i robią to szybciej i łatwiej niż dorośli. Oznacza to, że są one w idealnym wieku do rozpoczęcia nauki języka hiszpańskiego.

Wczesna nauka języków obcych ma wiele korzyści, jest to między innymi rozwój umiejętności poznawczych, takich jak takich jak pamięć, koncentracja, myślenie abstrakcyjne, rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie.

Może ona również poprawić perspektywy zawodowe, ułatwić komunikację oraz rozwinąć empatię i otwartość na innych ludzi. Ponadto, nauka języka hiszpańskiego może być również przydatna dla dzieci w ich codziennym życiu, na przykład podczas wakacji w Hiszpanii lub inny hiszpańskojęzycznych krajach.

Warto jednak pamiętać, że nauka języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku 4-6 lat powinna być prowadzona w sposób odpowiedni do wieku i umiejętności dziecka. Programy edukacyjne powinny być przystosowane do poziomu rozwoju dziecka i powinny skupiać się na podstawowych zagadnieniach języka hiszpańskiego.

Takie pozycje znajdą Państwo w naszej hiszpańskiej księgarni internetowej!

Dopiero od niedawno trzy główne wydawnictwa hiszpańskie stworzyły ofertę dla najmłodszych dzieci.

Edelsa

SubmarinoJest to najnowsza propozycja Edelsy, właśnie dla dzieci juz od 3 lat do 6. Submarino to seria pięciu podręczników:

Jej poziom zaawansowania tA1-A1+. Dopełnia ją seria lektur, Colección Tinta lee, opartych na zawartości podręcznika ucznia. Pełnoprawnym bohaterem jest wyjątkowo udana maskotka Pulpo Tinta.

Tinta to duża, fioletowa, puszysta ośmiornica. Każdy poziom będzie ma dwie lektury, odpowiadające trzem rozdziałom książki.

Dotychczas zostały wydane lektury do dwóch poziomów: Submarino 1 i Submarino 2.

Submarino 1 Colección Tinta lee składa się z dwóch książeczek: Mi palabra favorita oraz En el fondo del mar.

Submarino 2 Colección Tinta lee to też dwie lekturki. Viaje en el tiempooraz Misterio en el museo de cera.

Każdy z poziomów ma oddzielnie wydany podręcznik dla nauczyciela: 

enclave ELE Misión ñ Libro del alumno 

Niedawno opublikowany podręcznik do nauki języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku 4-6 lat to Misión ñ Libro del alumno. Drugą książką z tej serii jest Misión ñ guia del profesor.

Natomiast najnowszy podręcznik języka hiszpańskiego jako obcego dla małych dzieci tego wydawnictwa to Chispas. 

Sgel

El mundo de Valentina Curso de espańol para nińos

El mundo de Valentina Libro del alumnto najnowsza metoda wydawnictwa SGEL Nauka z tym podręcznikiem pozwala im rozwijać zdolności manualne i emocjonalne. Opracowano go na dwóch poziomach:

Aktywne filtry

Submarino 3 Alumno +...
 • Wyprzedaż!
 • -20%

Submarino 3 Alumno +...

Submarino 3 Libro del alumno+cuaderno de actividades Pack to czwarty poziom zaawansowania z serii Submarino. Przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego. 

Składa się z zestawu: Submarino 3 Libro del alumno, podręcznik ucznia i Submarino 3 Cuaderno de actividades, zeszyt ćwiczeń. Dla nauczyciela jest Submarino 3 Guia didactica

Opublikowano też wersję cyfrową Submarino 3 Libro del almuno DIGTAL

Cena 128,00 zł Cena 102,40 zł

Submarino 2 Guía didáctica

Submarino 2 Guía didáctica jest podręcznikiem dla nauczyciela do trzeciego poziomu z serii Submarino. Przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego.

Zawiera wskazówki dydaktyczne dotyczące pracy z dziećmi. 

Każdy poziom Submarino składa się z 6 jednostek tematycznych. Są one bezpośrednio związane z tym, co mają dzieci w ich bezpośrednim otoczeniu. Czyli przyjaciółmi, klasą, ubraniami, ciałem, zwierzętami i rodziną. 

Każda jednostka ma 5 lekcji.

Cena 82,00 zł

Submarino 2 Alumno +...

Submarino 2 Libro del alumno+Cuaderno de actividades Pack to trzeci poziom z serii Submarino

Przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego. 

Składa się z zestawu: 

Submarino 2 Libro del alumno, podręcznik ucznia i Submarino 2 Cuaderno de actividades, zeszyt ćwiczeń. Submarino 2 Guia didacticapodręcznik dla nauczyciela z opisem aktywności dydaktycznych, wydany jest w formie skoroszytu ułatwiającego kopiowanie stron. 

Opublikowano też wersję cyfrową Submarino 2 Libro del almuno DIGTAL

Cena 128,00 zł

Pulpo Tinta Mascota Peluche...

Pulpo Tinta - Mascota Peluche to miękka, puchata fioletowa maskotka "Ośmiornica". Będzie służyć jako pośrednik w nauce hiszpańskiego dla dzieci z podręcznikiem Submarino i z serią lektur Tinta lee.

 Dzięki niej można grać, śpiewać, bawić się i organizować dynamiczne zajęcia dla grupy. 

Cena 76,00 zł

Submarino 0 Material prelector

Submarino 0 Material prelector

Jest to pierwszy poziom z serii Submarino. Przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego. 

Cel Submarino 0

 • pierwszy kontakt z językiem hiszpańskim poprzez zabawy i gry rozwijające dobre zdolności motoryczne u dzieci.

Zalety Submarino:

 • Krótkie, zabawne i urozmaicone sekwencje.

 • Systematyczny opanowywanie nowego słownictwa.

 • Praca w grupie.

 • Dialogi i piosenki pomagające w rozwoju umiejętności wypowiedzi po hiszpańsku.

Opublikowano też wersję cyfrową Submarino 0 Libro del almuno DIGTAL

Cena 124,00 zł

Submarino 1 Guía didáctica

Submarino 1 Guía didáctica jest podręcznikiem dla nauczyciela do drugiego poziomu z serii Submarino

Zawiera wskazówki dydaktyczne dotyczące podręcznika ucznia i zeszytu ćwiczeń. Submarino 1 Alumno+ejercicios opracowany jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego. 

Każdy poziom Submarino składa się z 6 jednostek tematycznych. Są one bezpośrednio związane z tym, co mają dzieci w ich bezpośrednim otoczeniu. Czyli przyjaciółmi, klasą, ubraniami, ciałem, zwierzętami i rodziną. 

Każda jednostka ma 5 lekcji.

Cena 82,00 zł

Submarino 1 Alumno +...

Submarino 1 Alumno + Cuaderno de actividades Pack to drugi poziom z serii Submarino. Przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci, zaczynających naukę języka hiszpańskiego. 

Składa się z zestawu: Submarino 1 Libro del alumno, podręcznik ucznia i Submarino 1 Cuaderno de actividades, zeszyt ćwiczeń.

Opublikowano też wersję cyfrową Submarino 1 Libro del almuno DIGTAL

Cena 128,00 zł

Submarino 0 Guía didáctica

Submarino 0 Guía didáctica to podręcznik dla nauczyciela z opisem aktywności dydaktycznych. Wydany w formie skoroszytu ułatwiającego kopiowanie stron dla pierwszego poziomu tej metody. Jest on opracowany dla Submarino 0 Libro del alumno + cuaderno de ejercicios.                     

Cena 82,00 zł

Misión ñ Libro del alumno

Misión ñ Libro del alumno, to najnowszy podręcznik języka hiszpańskiego jako obcego dla dzieci do 6 roku życia. Prezentuje on nowatorskie podejście, które opiera się na poziomie poznawczym, dojrzałości i psychomotoryczności dzieci. 

Obejmuje zintegrowane uczenie się języków obcych i treści zgodnie z Aprendizaje Integrado de Contenidos y Lenguas Extranjeras

Nauka języka hiszpańskiego odbywa się poprzez towarzyszenie przygodom dziecka-robota. Podręcznik wyróżnia się szatą graficzną, mocnymi kolorami i wyrazistymi postaciami, przyciągającymi uwagę dzieci.

Cena 125,00 zł

El mundo de Valentina 1...

El mundo de Valentina 1 Guia didáctica to podręcznik dla nauczyciela do pierwszego poziomu El mundo de Valentina, podręcznika do nauki języka hiszpańskiego dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać ani pisać. 

Posiada dwa poziomy 1 i 2. Dzieci uczą się języka hiszpańskiego poznając piosenki, wierszyki, bajeczki, opowiadania, gry a także malując, rysując, wycinając obrazki. 

Cena 149,00 zł

El mundo de Valentina 1...

El mundo de Valentina 1 Libro del alumno to pierwszy poziom najnowszej metody wydawnictwa SGEL. Jest pomyślany jako materiał przedszkolny, dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać ani pisać. Nauka języka z tym podręcznikiem pomaga dzieciom rozwijać zdolności manualne i emocjonalne.

El mundo de Valentina 1 Libro del alumno składa się z czterech kolorowych plansz i dwóch stron aneksu. Ilustruje on przerabiany przez dzieci materiału. Są to kolorowe malowanki i wycinanki.

El mundo de Valentina Libro del alumno uczy języka hiszpańskiego za pomocą:

 • piosenek, wierszyków, opowiadań, bajeczek
 • gier i zabaw ruchowych
 • wycinania, kolorowania, wyklejania, malowania
 • poznawania różnych emocji jak radość, smutek, strach
 • poznawani takich wartości jak dobroć, solidarność i przyjaźń
Cena 124,00 zł