Kategorie

Zdrowie i medycyna

Hiszpański medyczny

Hiszpański medyczny to termin odnoszący się do specjalistycznego języka hiszpańskiego stosowanego w dziedzinie medycyny. Jest to odmiana języka hiszpańskiego, która zawiera terminologię medyczną, wyrażenia techniczne, skróty oraz zwroty charakterystyczne dla tej dziedziny.

Język hiszpański jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie, a tym samym hiszpański medyczny jest istotnym narzędziem dla komunikacji w obszarze medycyny. Jest on stosowany nie tylko w krajach hiszpańskojęzycznych, ale również w innych krajach, gdzie hiszpański jest jednym z języków oficjalnych lub używany jest przez duże społeczności imigranckie.

Wiedza z zakresu hiszpańskiego medycznego jest szczególnie przydatna dla lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, tłumaczy medycznych i studentów medycyny. Znajomość tej odmiany języka jest ważna dla skutecznej komunikacji między pracownikami służby zdrowia i pacjentami hiszpańskojęzycznymi. Jednak nauka hiszpańskiego medycznego jest odpowiednia dla każdego, kto chce polepszyć swoje umiejętności językowe. Poznana terminologia ułatwi wizyty u lekarza, w aptece czy szpitalu.

Nasza oferta książek do nauki hiszpańskiego medycznego

W naszej ofercie posiadamy kilka pozycji podręczników dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka hiszpańskiego medycznego:

Ciencias de la salud Libro de ejercicios -  stworzona dla studentów, którzy po opanowaniu podstaw języka hiszpańskiego decydują się dalej rozwijać swoją wiedzę i opanować medyczny język hiszpański

Profesionales de la salud Curso de español B1-B2 podręcznik do języka hiszpańskiego medycznego na poziomie średniozaawansowanym. Książka skupia się na zagadnieniach z zakresu przychodni medycznych, medycyny rodzinnej i szpitala.

Aktywne filtry

Ciencias de la salud...

Ciencias de la salud Libro de ejercicios to innowacyjna propozycja, która stara się zaspokoić potrzeby studentów, którzy po opanowaniu podstaw języka hiszpańskiego, decydują się skierować swoją naukę w kierunku zawodowym i chcą dalej rozwijać swoją wiedzę i opanować medyczny język hiszpański

Cena 45,00 zł

Profesionales de la salud...

Profesionales de la salud Curso de español B1-B2 jest komunikatywnym podręcznikiem języka hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym dla osób zainteresowanych medycyną.

Nauka komunikacji w j.hiszpańskim skupia się na takich zagadnieniach jak: przychodnia zdrowia, medycyna rodzinna czy szpital.

Cena 155,00 zł