Kategorie

Nauczyciele języka hiszpańskiego jako obcego

Materiały dydaktyczne dla nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego

Część naszej hiszpańskiej księgarni z publikacjami dla przyszłych i obecnych nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego, español lengua extranjera, ELE, składa się z czterech katalogów.

ELE w opracowaniach teoretycznych to część z esejami i opracowaniami metodycznymi dotyczącymi szeroko rozumianej dydaktyki języka hiszpańskiego. Nauczyciele znajdą tu pogłębienie zagadnień, z którymi zetknęli się w trakcie studiów filologicznych. Natomiast te osoby, które zamierzają dopiero zostać nauczycielami lub już uczą bez kierunkowych studiów, będą mogły w przystępny sposób skupić się na wybranych tematach.

Osobnym działem jest część Nauczyciel ELE. Ci, co już uczą języka hiszpańskiego wiedzą, z jakim wyzwaniem się mierzą. Natomiast przyszłym nauczycielom szczególnie polecamy te pozycje, aby łatwiej im było odnaleźć się w zawodzie.

Trzecia część, Propozycje organizacji lekcji ELE jest zbiorem praktycznych publikacji. Konspekty lekcji, schematy, podpowiedzi i sprawdzone ćwiczenia.

Ostatnia, Nauka kompetencji na lekcjach ELE pokazuje sposób uczenia takich podstawowych umiejętności jak czytanie i pisanie w języku hiszpańskim. Dodatkowo mamy też rozpisany sposób planowania i opracowania jednostek lekcyjnych i komponentów lingwistycznych.

Aktywne filtry

Cómo se diseńa un curso de...

Cómo se diseńa un curso de lengua extranjera? to poradnik napisany przez Alvaro Garcia Santa-Cecilia, doświadczonego nauczyciela języka hiszpańskiego jako obcego i współautora podręczników i kursów językowych.

Cena 63,00 zł

Lingüística aplicada...

Linguistica aplicada Adquisicion del espanol como Lengua Extranjera to publikacja dla nauczycieli języka hiszpańskiego i studentów przygotowujących się do tego zawodu. Omawia najnowsze teorie edukacyjne i na ich podstawie proponuje serię praktycznych rozwiązań do zastosowania w klasie.

Cena 63,00 zł

Estrategias de lectura....

Estrategias de lectura Leer para comprender to najnowsza publikacja wydawnictwa Anaya poświęcona sztuce czytania w języku hiszpańskim. Jest to pozycja z nowej serii dydaktycznej dla nauczycieli języka hiszpańskiego. Tworzy ją podręcznik i książka cyfrowa. 

Estrategias de lectura Leer para comprender :

  • Uczy pracy nad kompetencjami czytelniczymi w języku hiszpańskim.

  • Pokazuje różne punkty widzenia i różne strategie.

  • Każdy rozdział proponuje zadania służące opanowaniu tych strategii.

  • Pomaga w wykorzystaniu tekstu do nauki języka.

Opublikowano też wersję cyfrową Estrategias de lectura. Leer para comprender. Investigación y transferencia DIGITAL

Cena 115,00 zł

Juegos y actividades en la...

Juegos y actividades en la clase de ELE A1-C2 to materiał dla nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego służący zdynamizowaniu pracy w klasie. 

Zawiera ponad 50 gier i zabaw na wszystkich poziomach zaawansowania zgodnie z MCER od poziomu zaawansowania A1 do poziomu C2

Cena 110,00 zł

Espańol como lengua...

Espańol como lengua extranjera Niveles de la lengua y actividades comunicativas to publikacja dla nauczycieli języka hiszpańskiego i studentów przygotowujących się do tego zawodu.

Omawia najnowsze teorie edukacyjne i na ich podstawie proponuje serię praktycznych rozwiązań do zastosowania w klasie. 

Cena 121,00 zł

Manual de formación para...

Manual de formación para profesores de ELE to jedna z pozycji z serii dydaktycznej dla nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego zatytułowanej Ensayo SGEL, przedstawiającej różnorodne materiały dydaktyczne. 

Manual de formación para profesores de ELE to obszerne przedstawienie wszystkich aspektów nauczania ELE: dokumentów MCER, PCIC, ACTFL guideliness, gramatyki, leksyki, interkulturowości, planowania dydaktycznego, nauczania dzieci itd.

Cena 145,00 zł

Enseñanza de gramática...

Enseñanza de gramática avanzada de ELE to jedna z pozycji z serii dydaktycznej dla nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego zatytułowanej Ensayo SGEL, przedstawiającej różnorodne materiały dydaktyczne. 

Enseñanza de gramática avanzada de ELE to nowoczesna propozycja nauczania gramatyki na zaawansowanych poziomach. Przedstawiona jest z punktu widzenia lingwistycznego, psycholingwistycznego i metodologicznego. Skupia się na uczeniu zagadnień związanych z zaimkami osobowymi, systemem werbalnym, mową zależną, rodzajnikami i przymiotnikami. 

Zawiera CD z proponowanymi w książce materiałami dydaktycznymi w formie nagrań audio, pdf i Power Point.

Cena 156,00 zł

Propuestas para dinamizar...

Propuestas para dinamizar la clase de ELE + 70 juegos y actividades teatrales..  to jedna z pięciu pozycji z serii Investigación Didáctica. 

Jest ona przeznaczona dla nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego i osób, które chciałyby zająć się nauczaniem tego języka. Po 10 latach od publikacji Técnicas dramáticas para la enseñanza del español została ona uaktualniona.

  • Zawiera gry i zabawy dramatyczne, które zdynamizują i urozmaicą lekcje języka hiszpańskiego i ułatwią naukę komunikacji w tym języku. Wykorzystuje techniki teatralne, których użycie w klasie nadaje jej nową i wesołą formę. Składa się z 84 ćwiczeń i podzielona jest na dwie różne części związanych z ekspresją i dramatyzmem.
Cena 117,00 zł

Teoría y Metodología para...

Teoría y metodología para la enseñanza de ELE Vol IV Literatura, cine y otras manifestaciones culturales to ostatni tom serii dla nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego. Jest poświęcony nauce kultury na lekcjach hiszpańskiego. Ta nowoczesna publikacja oparta jest o badania naukowe. Jest skierowana do nauczycieli lub osób planujących uczenie j.hiszpańskiego jako obcego.

Cena 105,00 zł

Teoría y Metodología para...

Teoría y metodología para la enseñanza de ELE Vol II Enseñanza-aprendizaje de los componentes lingüísticos to kolejna publikacja dla nauczycieli jezyka hiszpańskiego jako obcego. Jest poświęcona słownictwu. Jest skierowana do nauczycieli lub osób planujących uczenie j.hiszpańskiego jako obcego.

Oferuje szczegółową i dydaktyczną ekspozycję każdej treści na solidnych podstawach naukowych. 

Cena 105,00 zł
Forma 8 Gramática,...
  • Wyprzedaż!
  • -50%

Forma 8 Gramática,...

Forma 8 Gramática, enseñanza y análisis to monograficzne opracowanie dla nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego poświęcone nauce gramatyki. 

Cena 55,00 zł Cena 27,50 zł

Actividades para pizarras...

Actividades para pizarras digitales interactivas to pozycja z serii Colección Recursos para el profesor. Zawiera 95 oryginalnych zadań do wykorzystania w trakcie lekcji za pomocą tablicy cyfrowej.

Do książki dołączony jest CD z 24 zadaniami.

Cena 125,00 zł