Czasowniki hiszpańskie

Czasowniki hiszpańskie

Dlaczego warto uczyć się czasowników w języku hiszpańskim?

Książki must have o czasownikach hiszpańskich: jak opanować gramatykę i swobodnie mówić?

Czasowniki są podstawą każdego języka. W języku hiszpańskim, podobnie jak w wielu innych językach obcych, muszą być one odmieniane w zależności od osoby, liczby, czasu i trybu.

Nauka odmiany czasowników może być wyzwaniem, ale jest niezbędna dla osób, które chcą swobodnie porozumiewać się w języku hiszpańskim. 

Książki i podręczniki skupione na tym aspekcie gramatyki hiszpańskiej zawierają informacje zarówno o czasownikach regularnych, nieregularnych jak i innych zagadnieniach gramatycznych. 

Dzięki publikacjom poświęconym czasownikom możesz szybko i efektywnie opanować odmianę, co pozwoli Ci na bezproblemową komunikację w języku hiszpańskim.

Niektóre z nich zawierają ćwiczenia pozwalające sprawdzić opanowaną wiedzę. 

Księgarnia Siesta poleca następujące książki pomagające poznać czasowniki w języku hiszpańskim:

  • Los verbos y sconjugación- poświęcona czasownikom hiszpańskim. Zawiera opis systemu werbalnego wraz z ćwiczeniami. Pozwala rozwinąć kompetencje gramatyczne. Idealna zarówno dla szkół językowych jak i samodzielnej nauki.
  • ELE everbos EBOOK- must have dla osób uczących się języka hiszpańskiego. Zawiera tabelę odmian czasowników hiszpańskich oraz omawia ich strukturę.
  • La conjugación verbal El uso de los verbos en el español de España y de America Latina- omawia teorię odmiany czasowników hiszpańskich, w tym 85 wzorów odmiany i ponad 5000 czasowników. Zawiera również wskazówki dotyczące zasad koniugacji i listę czasowników z przyimkami. Z tą książką nauczysz się również czasowników pochodzących z Ameryki.
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!