search

Upał Marcin Ciszewski

18,00 zł
Brutto

Upał Marcina Ciszewskiego to książka sensacyjna trzymająca w napięciu już od pierwszych stron. Polskie bezpieczeństwo narodowe jeszcze nigdy nie było tak zagrożone terroryzmem, jak teraz!

Ilość

Upał Marcina Ciszewskiego to książka sensacyjna trzymająca w napięciu już od pierwszych stron. Polskie bezpieczeństwo narodowe jeszcze nigdy nie było tak zagrożone terroryzmem, jak teraz!

Zagrożenie terroryzmem w Polsce potencjalnie jest niewielkie, jednak nie wszędzie możemy się z takim podejście spotkać. W książce Marcina Ciszewskiego "Upał" to właśnie zamach może mieć miejsce i to na jednym z ważniejszych wydarzeń sportowych. Czy można cokolwiek zrobić, zatrzymać bieg wydarzeń?

"Upał" jest drugą częścią serii "Jakub Tyszkiewicz". Całość nosi tytuły: "Wiatr", "Mróz", "Mgła", "Deszcz" oraz właśnie "Upał". Głównym bohaterem jest podinspektor Jakub Tyszkiewicz, który stoi na czele Biura Zwalczania Terroryzmu. Jest rok 2012, dokładnie czas ćwierćfinałowego meczu Polska-Niemcy. Na Stadionie Narodowym zasiada sześćdziesiąt tysięcy kibiców, włączając w to niemiecką kanclerz oraz polskiego premiera. Atmosfera jest gęsta, gorąca i przesiąknięta niepokojem.

Trzy dni wcześniej w okolicach Dworca Centralnego ktoś próbował zdetonować ładunek wybuchowy. Następnego dnia na stacji metra eksploduje bomba podłożona przez terrorystów, nieszczęśliwie zabijając kilku policjantów. Czy w takiej chwili można czuć się w pełni bezpiecznym? System informatyczny stadion zostaje pozbawiony zabezpieczeń i niepożądana osoba uzyskuje do nich dostęp. Nie można jednak odwołać meczu, dlatego Jakub Tyszkiewicz musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zapobiec katastrofie i śmierci tysięcy osób. 

Książka jest powieścią sensacyjną z wartką akcją i bohaterami będącymi ciągle w biegu. Ciąży na nich ogromna odpowiedzialność i zadanie, któremu mogą tym razem nie podołać. Nie ma czasu na myślenie i zastanawianie się, trzeba przecież działać natychmiastowo. Podinspektor ma do dyspozycji lojalnie oddanych mu podwładnych, którzy gotowi są do największych poświęceń. Z drugiej jednak strony, są również i osoby pragnące upokorzenia Tyszkiewicza i zdobycia jego pozycji za wszelką cenę. Szemrane interesy i brudne zagrania policjantów mogą pokrzyżować plany i wywołać jeszcze większy chaos. Wartka akcja nie zwalnia ani na chwilę i nie pozwala Czytelnikowi na odłożenie książki. Z każdym przewróceniem kartki pojawiają się nowe szczegóły mogące pomóc wytropić zamachowców, aby za chwile okazać się mylnymi lub sfabrykowanymi. Komu można ufać? Kolejna część serii o Jakubie Tyszkiewiczu nie zwalnia tempa i wciąż zaskakuje nowymi pomysłami autora. 
Marcin Ciszewski jest polskim pisarzem, jednym z najbardziej rozwijających się autorów książek sensacyjnych. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonuje go okres II wojny światowej.

Znak
9788324017034

Specyficzne kody