Nauka hiszpańskiego z książek. Dlaczego warto?

Dodatkowe możliwości zawodowe, odkrywanie ciekawych miejsc i kultur, poznawania nowych ludzi – to tylko kilka korzyści związanych ze znajomością języków obcych. Nie warto więc tracić czasu na zastanawianie się, dlaczego należy poznawać nowe języki, ale od razu rozpocząć naukę! Grupa języków, których uczy się najwięcej osób obejmuje m.in. angielski, chiński, francuski oraz hiszpański. Ostatnim z wymienionych posługują się m.in. obywatele Europy, Ameryki Południowej i Północnej. Co ciekawe, uważa się, że dla Polaków jest łatwiejszy do przyswojenia od języka angielskiego. Dzisiaj przyjrzymy się zaletom nauki hiszpańskiego z książek.

Jakie są zalety nauki hiszpańskiego z podręcznika?

Na szczęście minęły czasy nudnych podręczników, które były nieatrakcyjne dla uczniów. Dzisiaj dobre księgarnie hiszpańskie oferują wydania o estetycznej szacie graficznej, które prezentują treści w ciekawy sposób. Podręcznik porządkuje wiedzę, uczy nowych słówek i zwrotów, a jednocześnie wyjaśnia zasady gramatyki. Treści są prezentowane w logiczny sposób, odpowiedni do stopnia zaawansowania. Podręcznik umożliwia samodzielną naukę w domu, a dołączone do niego materiały (takie jak płyty DVD i CD) znacznie wspomagają proces poznawania języka.

Książki beletrystyczne po hiszpańsku


Podręczniki to nie jedyny sposób nauki języka obcego. Doskonałą metodą poszerzania słownictwa i poznawania gramatyki w praktyce jest lektura hiszpańskojęzycznych książek. Co ważne, to propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Osoby, które dopiero zaczynają naukę hiszpańskiego, zwykle mają problem z odróżnieniem wersji językowej hiszpańskiej od latynoskiej. Sposobem poradzenia sobie z tą sytuacją są bajki dla dzieci z czterema wersjami językowymi: angielską, amerykańską, hiszpańską i latynoską. Warianty te można odsłuchać także w Internecie.

Na początek warto wybrać lekturę beletrystyczną; najlepiej taką, której treść już znamy. Lekka i przyjemna lektura dostarczy rozrywki, a znajomość przebiegu zdarzeń zapobiegnie frustrującemu sięganiu po słownik celem zrozumienia opisywanych wątków. Nawet jeśli początkowo pojawią się trudności, nie warto się poddawać! Z czasem przestaniemy tłumaczyć sobie tekst, a zaczniemy myśleć po hiszpańsku. Kryminały czy literatura obyczajowa zawiera proste, ale często stosowane zwroty, jest więc doskonałym uzupełnieniem nauki i utrwaleniem zasad gramatyki. Poznawaniu języka sprzyja także czytanie książek z tematyki, która nas szczególnie interesuje. Lektury dotyczące hobby, takie jak np. poradniki czy książki kucharskie pozwolą zdobyć nową wiedzę i poszerzą zasób słów. Księgarnie oferujące literaturę hiszpańską mogą sprowadzić konkretną pozycję na życzenie czytelnika. Dostęp do kultury hiszpańskiej jest więc nieograniczony! Książka pozwala uczyć się języka w różnych okolicznościach: parku, pociągu, czy kolejce do lekarza. Audiobooki oraz ebooki otwierają kolejne możliwości: można je zabrać na wakacje, nie obawiając się o nadbagaż lub słuchać nagrania w samochodowym korku.
Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.