Język hiszpański jako alternatywa dla angielskiego

Nie od dziś wiadomo, że warto uczyć się języków obcych, bo przynosi nam to wiele korzyści. Dzięki temu możemy poszerzać horyzonty, poznawać nowe kultury, zawierać przyjaźnie z obcokrajowcami, a nawet dostać lepszą pracę. Najczęściej uczymy się języka angielskiego, bo pozwala nam porozumiewać się z ludźmi z bardzo wielu krajów, ale okazuje się, że nie tylko ten język jest ważny. Alternatywą dla niego może być również hiszpański, o czym więcej piszemy w tym tekście.

Korzyści z nauki hiszpańskiego

Nauka każdego języka obcego rozwija naszą pamięć i pozwala zachować umysł w dobrej formie. Jednak hiszpański to nie tylko kolejny język obcy, ale wręcz alternatywa dla angielskiego. A dlaczego można tak stwierdzić? Istnieje wiele powodów uzasadniających tę tezę:

  • Jest to język, w którym porozumiewają się nie tylko Hiszpanie, ale także mieszkańcy ponad 130 innych krajów. Hiszpański cieszy się popularnością przede wszystkim w takich rejonach jak Ameryka Północna i Łacińska, Afryka oraz Półwysep Iberyjski. Na całym świecie jest on językiem rodzimym dla 400 milionów ludzi.
  • Ten język został uznany za urzędowy w ponad 20 krajach, w tym w Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Argentynie, Chile i Wenezueli.
  • Tak duża popularność hiszpańskiego sprawia, że dzięki umiejętności porozumiewania się w tym języku możemy zawrzeć nowe znajomości w bardzo wielu krajach, a także poradzić sobie bez problemu, gdy przyjeżdżamy do nich jako turyści. Może to wydawać się zaskakujące, ale ten język bardzo przyda nam się nie tylko w Ameryce Łacińskiej, ale nawet w Stanach Zjednoczonych.
  • Hiszpański może być bardzo przydatny ze względów zawodowych, ponieważ wiele polskich firm nawiązuje współprace biznesowe z Hiszpanią czy krajami Ameryki Łacińskiej i wtedy dużo większym atutem staje się znajomość hiszpańskiego niż angielskiego.
  • Język hiszpański ma zasięg ogólnoświatowy i wiele klasycznych książek oraz filmów zostało w nim stworzonych. Aby je naprawdę poznać, warto czytać lub oglądać je w oryginalnej wersji, są wtedy ciekawsze i bogatsze w znaczenia.
  • Język ten jest łatwiejszy do nauczenia się niż angielski. Przede wszystkim łatwiej opanować w nim wymowę i rozumienie ze słuchu, mniej skomplikowana jest również hiszpańska gramatyka.

Wzrost znaczenia języka hiszpańskiego na świecie

Język hiszpański do niedawna mógł nam się kojarzyć przede wszystkim z wyjazdami turystycznymi do Hiszpanii, ale obecnie jego znaczenie stale rośnie. Coraz większa liczba uczniów w Polsce i innych krajach rozpoczyna jego naukę, można się nim porozumiewać w obu Amerykach, a w Stanach Zjednoczonych jest drugim najczęściej używanym po angielskim, ale przewiduje się, że do roku 2050 stanie się pierwszym. Według specjalistów znaczenie hiszpańskiego będzie rosło na arenie międzynarodowej i zostanie on jednym z kilku najważniejszych języków, obok angielskiego i chińskiego, w którym odbywać się będzie światowa komunikacja. Z tych wszystkich powodów warto uczyć się hiszpańskiego, a nawet wybrać go jako pierwszy i najważniejszy język obcy, który mamy zamiar jak najlepiej poznać.

Udostępnij ten wpis

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili